1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w Katedrze jak w dni powszednie. Nabożeństwa majowe i czerwcowe w Katedrze codziennie o 17:40, o 17:15 – modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy.
  2. We wtorek o 19:00 będzie na Infułatce spotkanie Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz mężczyzn, którzy chcą bliżej poznać tę wspólnotę.
  3. Wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją wiarę i modlitwę osobistą bardzo serdecznie zapraszamy na Spotkanie ze Słowem Bożym w najbliższą środę na 18:40 do Infułatki. Podczas spotkania będzie wspólna modlitwa, dzielenie się osobistym doświadczeniem oraz krótka konferencja na temat ,,Modlitwa jako dzieło Ducha Świętego”.
  4. W tym tygodniu wypada:

I czwartek miesiąca – po Mszy św. 18:00 będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i powołanych prowadzona przez Straż Honorową NSPJ.

I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17:00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

I sobota miesiąca – o 18:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po której adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja różańcowa wokół Katedry z Obrazem MB Odwachowskiej oraz Apel Jasnogórski;

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

  1. W sobotę (3 czerwca) o godzinie 10:00 będą w Katedrze święcenia kapłańskie. W niedzielę (4 czerwca) odpust w Parafii Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce, suma o 12:00.
  2. Na stronie internetowej Parafii są podane bardzo ważne informacje dla kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych. Bardzo prosimy kandydatów i ich rodziców z zapoznaniem się z tymi informacjami.
  3. W niedzielę (11 czerwca) wyruszy z Katedry piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. O 11:30 – zbiórka przy ARSENALE i wyjazd autokarem do Klemensowa, tam rozpocznie się piesze przejście do Radecznicy. O 18.00 – Msza św. Bazylice św. Antoniego; po niej zbiórka przy autokarze i wyjazd do Zamościa. Od początku trasy pielgrzymom będzie towarzyszył autobus, który będzie wiózł bagaże. Koszt 30 zł obejmuje wynajęcie autobusu. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 8 czerwca.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. Komitet Społeczny ,,Zostań Aniołem” prowadzi zbiórkę do puszek dla mieszkającej w Parafii Nieledew Moniki Matwiejczuk, która choruje na polineuropatię. Jest to choroba nerwów obwodowych powodująca niedowład czterokończynowy i osłabienie mięśni tułowia. Monika porusza się na wózku inwalidzkim. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna rehabilitacja. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer „Niedzieli”. Cena 10 zł.
  6. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:

†  Weronika Mnich, Mokre

†  Ryszard Niemczuk, ul. Peowiaków.

Obył się też pogrzeb śp. Doroty Pałki z Warszawy.