III Niedziela Adwentu – 2016 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete” (szaty różowe), bo Pan jest blisko.

2. Dziękujemy Ks. Piotr Przysucha z diec. Sandomierskiej za rekolekcje adwentowe. Tych, którzy z różnych racji nie mogli w nich uczestniczyć informujemy, że w tym tygodniu odbywają się jeszcze rekolekcje w Parafii: św. Krzyża, św. Brata Alberta, św. Michała Arch. i u OO. Franciszkanów.

3. We wtorek, 13 grudnia przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.

4. W piątek 16 grudnia spotkanie formacyjno-modlitewne członków Akcji Katolickiej o godz. 16.30.

5. Od piątku 16 grudnia, rozpoczniemy nabożeństwo Nowenny do Bożego Narodzenia, które będzie każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zakończenie Nowenny w noc wigilijną przed Pasterką. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego na rzecz fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbędzie się 19 grudnia w poniedziałek, przy sklepiku parafialnym.

7. Przypominamy, że do chorych księża udadzą się w piątek, 23 grudnia, od godz. 9.00. Wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy nie zgłaszać tych chorych, do których księża przychodzą w I piątek miesiąca.

8. Opłatki wigilijne będą roznoszone w tym tygodniu w następującej kolejności:
poniedziałek, 12. XII. – ul. Peowiaków 36, 38, 40, 40A – od godz. 15.00
wtorek, 13. XII.
środa, 14. XII. – Starówka
czwartek, 15. XII. – pozostała część Starówki

9. W niedzielę 18 grudnia 2016 r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się X spotkanie „Wigilia dla mieszkańców Zamościa” organizowane z inicjatywy Caritas, zamojskich restauratorów, piekarzy i cukierników. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek jest jednym z honorowych patronów tego wydarzenia.

10. W przyszłą niedzielę oazowicze będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny! Zebrane ofiary będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne!

11. W naszym sklepiku są do nabycia kalendarze Rolników i Działkowców, różnorodne terminarze i kalendarze na 2017 r., kartki świąteczne, szopki, teksty Nowenny do Bożego Narodzenia, a także kantyczki i śpiewniczki z kolędami.

12. Wychodząc z Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Dariusz Sitarz z ul. Piłsudskiego, † Edward Krukowski z ul. Piłsudskiego, † Danuta Cios – Todys z ul. Peowiaków