V Niedziela Wielkiego Postu – 2017 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 12.00.

2. Po Mszach św. młodzież oazowa przy wyjściach ze świątyni rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 5 zł.

3. W piątek, 7 kwietnia tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta na Rotundę, której będzie przewodniczył Ks. Bp Marian Rojek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 w kościele Świętego Krzyża. Prosimy o zabranie świec. Nie ma w Katedrze drogi krzyżowej o godz. 19.00

4. W sobotę 8 kwietnia w Katedrze o godz. 19.00 koncert chóru Contra.

5. W sobotę 8 kwietnia o godz. 20.00 w amfiteatrze przy nowej Bramie Lubelskiej odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Organizatorem Misterium jest Parafia pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce i działająca w niej grupa teatralna JEDNAK WARTO. Patronat honorowy objął Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

6. W przyszłą niedzielę 9 kwietnia po mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci Komunii rocznicowej.

7. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na początku każdej Mszy św., na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, będą błogosławione palmy, w czasie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 10.30 procesja z palmami.
W jedności z papieżem Franciszkiem ten dzień przeżywać będziemy jako XXXII Światowy Dzień Młodzieży oraz Dzień Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Myślą przewodnią Dnia Młodzieży będą słowa „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny a święte jest Jego imię” (Łk 1,49). W ramach tegorocznego świętowania o godz. 15.00 - poświęcenie palm w kościele św. Michała, następnie procesyjne przejście z palmami ulicami miasta do Katedry na uroczystą Mszę św., której będzie przewodniczył Ks. Bp marian Rojek.

8. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta,
- I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- Druga niedziela miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie naszej Katedry.

9. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w Wielką Środę, 12 kwietnia, od godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Prosimy nie zgłaszać chorych, których księża odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca.

10. Szkoła Podstawowa w Mokrem informuje, że prowadzi nabór do oddziałów przedszkolnych dla trzy, cztery i pięciolatków oraz do klas starszych. Zapisy prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00 w Szkole Podstawowej w Mokrem.

11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".