Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 2017 r.

1. Składamy "Bóg zapłać!" za hojniejsze ofiary na tacę w dniu dzisiejszym, dziękując również wszystkim Ofiarodawcom indywidualnym oraz za wpłaty na konto na rzecz prac remontowych przy Katedrze.
2. Przypominamy, że w ramach obchodów XXXII Światowego Dnia Młodych w diecezjach oraz Dnia Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich dzisiaj o godz. 15.00 z kościoła św. Michała Arch. wyruszy, pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariana Rojka, procesja z palmami zakończona Mszą św. w Katedrze. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy o zabranie ze sobą palm.


3. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w Wielką Środę, 12 kwietnia, od godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Prosimy nie zgłaszać chorych, których księża odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca.
4. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień:
W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w liturgii w Katedrze będą uczestniczyli wychowawcy i alumni naszego Wyższego Seminarium Duchownego.
13 kwietnia - WIELKI CZWARTEK - dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa.
W Katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma, podczas której kapłani naszej Diecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie, a Ks. Bp Marian Rojek dokona poświecenia Oleju Chorych, używanego do namaszczania chorych, oraz konsekracji Oleju Krzyżma Świętego, używanego podczas udzielenia sakramentu chrztu, bierzmowania i kapłaństwa a także przy poświęcaniu kościołów i ołtarzy; o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Podczas procesji śpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja rozpocznie się Godziną świętą i będzie trwała do godz. 22.00.
14 kwietnia - WIELKI PIĄTEK - Kościół przeżywa misterium Męki i Śmierci Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy. Zgodnie z najstarszą tradycją Kościoła nie sprawuje się Mszy św.
O godz. 15.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez alumnów Wyższego Seminarium Duchownego.
Liturgia ku czci Męki Pańskiej w Katedrze rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.
Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja prowadzona przez różne grupy duszpasterskie będzie do godz. 24.00.
Zapraszamy do Katedry na uroczystą Jutrznię o godz. 9.00, którą w Wieki Piątek przygotują Ruch Światło - Życie, a w Wielką Sobotę Wspólnoty Neokatechumenalne.
15 kwietnia - WIELKA SOBOTA - w tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Od godz. 7.00 do godz. 16.00 - co godzinę błogosławieństwo pokarmów.
Jak każdego roku, od godz. 7.00 do 13.00 Akcja Katolicka i Grupa Charytatywna organizuje zbiórkę darów żywnościowych, które zostaną przekazane ubogim rodzinom z naszej Parafii, z którymi duszpasterze spotkali się w czasie wizyty kolędowej. Dziękujemy już teraz wszystkim, którzy zobowiązali się sami przygotować paczki żywnościowe i chcą wspomóc potrzebujących. Szczegółowe informacje u Ks. Wiesława.
LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ - Nocy czuwania, w czasie której "Kościół Chrystusowy oczekuje na zmartwychwstanie i obchodzi je w znakach sakramentalnych" rozpocznie się po zachodzie słońca o godz. 20.00 liturgią światła, sprawowaną przed Katedrą. Prosimy o przyniesienie świec, które będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. W kościele św. Katarzyny Liturgia Wigilii Paschalnej, zakończona procesją rezurekcyjną, rozpocznie się o godz. 22.00.
16 kwietnia - NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Msza św. zakończona procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 6.00. Już teraz, bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie i organizację tej procesji (przygotowanie chorągwi, feretronów, sztandarów - wymagają oczyszczenia i odświeżenia). Kolejne Msze św. tego dnia będą o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
5. Za tydzień w kościele św. Katarzyny o godz. 17.00 comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę, aby była wierna Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Po Mszy Świętej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi pokutny marsz Różańcowy ulicami Zamościa.
6. W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia Msze św. o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, o godz. 12.00 chrzty dzieci
i o godz. 18.00. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski św. Jana Pawła II.