Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 2017 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary w wysokości 9 119 – zł złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz prac konserwatorskich w Katedrze.

2. Wszystkim ofiarodawcom na KUL św. Jana Pawła II składamy serdeczne "Bóg zapłać!"

3. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich rodzin i pojedynczych osób, które otrzymały paczki żywnościowe przed świętami. Podziękowania te kierujemy do Was drodzy Parafianie, którzy podzieliliście się z potrzebującymi żywnością ze swojego świątecznego stołu. Dziękujemy tym, którzy sami przygotowali paczki. Serdecznie dziękujemy Strażakom, Członkom Akcji Katolickiej, Braciom Rycerzy Kolumba, Nokatechumenom, Straży Honorowej NSP Jzusa, Legionowi Maryi, Harcerzom i parafialnemu jałmużnikowi.

5. Zapraszamy Serdecznie na Wieczór Uwielbienia w wigilię Bożego Miłosierdzia w sobotę 22 kwietnia o godz. 19:00. całość poprowadzi Ruch Światło-Życie.

6. W tym tygodniu przypada:
- II Niedziela Wielkanocny, 23 kwietnia, jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu ku czci św. Tomasza Apostoła. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Prepozyta Kapituły Zamojskiej Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną w intencji naszej Parafii, naszego Miasta i Ojczyzny.
- W Parafii pw. Miłosierdzia Bożego odpust. Msza św. odpustowa o godz. 12.00.
- Przyszła niedziela jest także świętem patronalnym "CARITAS". Po każdej Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na rzecz potrzebujących.
- Za tydzień w niedzielę 23 kwietnia o godz. 10.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przystępujących do I komunii świętej, (zabieramy ze sobą świece) oraz wręczenie Pism świętych NT i spotkanie z rodzicami w salce.

7. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu razem z Parafią Katedralną zapraszają młodzież szkolną i parafialną w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do udziału w IV Parafiadzie Zamojskiej, która odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w Zamościu /w budynku I LO oraz na obiektach OSiR/. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2017 r. na adres: anna.marylka@wp.p. Patronat Honorowy nad Parafiadą objęli: Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Jan Magryta z ul. Piłsudskiego, † Jadwiga Bieluszko z ul. Piłsudskiego, † Stanisław Jarosz z ul. Łanowej