II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego – 2017 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu ku czci św. Tomasza Apostoła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną w intencji naszej Parafii, naszego Miasta i Ojczyzny. W Parafii pw. Miłosierdzia Bożego odpust. Msza św. odpustowa o godz. 12.00.

2. Rozpoczynamy dziś 73 Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbierane są do puszek ofiary na "Fundusz CARITAS". Składamy „Bóg zapłać!”

3. Ze względu na pierwszeństwo Niedzieli Wielkanocnej, w tym roku uroczystość ku czci św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski w poniedziałek, 24 kwietnia.

4. Akcja Katolicka zaprasza w środę 26 IV na godz. 16.00 dl Sali katechetycznej na wykład Mariusza Kiełba o bracie Zenonie Żebrowskim misjonarzu z Japonii.

5. Wspólnota Galilea zaprasza na „Kurs Nowe Życie”, który się odbędzie w parafii MB Królowej Polski w dniach od 12 – 14 maja. Szczegóły na plakacie.

6. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu razem z Parafią Katedralną zapraszają młodzież szkolną i parafialną w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do udziału w IV Parafiadzie Zamojskiej, która odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w Zamościu /w budynku I LO oraz na obiektach OSiR/. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2017 r. na adres: anna.marylka@wp.p. Patronat Honorowy nad Parafiadą objęli: Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk

7. Kościół katolicki w Polsce obchodzi od III Niedzieli Wielkanocy IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Krystian Malec.

8. Za tydzień w niedzielę, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.

9. Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie „Aktywni w każdym wieku”. Projekt służy wspieraniu aktywności społecznej i zawodowej osób starszych, promowaniu edukacji przez całe życie, wspieraniu rozwoju współpracy międzypokoleniowej i przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na wiek. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli"

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Stefania Pytlik z ul. Kamiennej, † Zofia Sokolińska z ul. Peowiaków, † Alina Radziszewska z ul. Piłsudskiego