III Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dziś rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Codziennie od godz. 17.00 czytany będzie przez różne wspólnoty list do Galatów. Zachęcamy do uczestniczenia w słuchaniu i czytaniu Słowa Bożego w tym szczególnym tygodniu. Możemy również wziąć sobie Słowo Boże przegotowane w zwitkach, które znajduje się tutaj z przodu przy wyłożonym Piśmie Świętym. Dziękujemy ks. Krystianowi Malcowi za głoszone do nas Słowo Boże. Bóg zapłać.

2. O godz. 18.00 w Katedrze msza św. z racji imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z prośbą o szybki powrót do zdrowia, której będzie przewodniczył ks. Kanclerz Michał Maciołek. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszej Katedrze będą codziennie o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, a za Waszym pośrednictwem także Waszych domowników, krewnych i znajomych na wspólną modlitwę. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o odnowienie przydrożnych krzyży i kapliczek, które znajdują się na terenie Parafii. Nabożeństwo majowe w I czwartek, I piątek miesiąca i w soboty po mszy św.

4. W poniedziałek 1 maja i w środę 3 maja kancelaria nie czynna.

5. Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego zaprasza na Święta Majowe. Szczegóły na plakacie.

6. W środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.00-za Ojczyznę, 12.00 i o 18.00, oraz poświęcenie pół, Mokre godz. 15.00, Hubale godz. 16.00 i Podgroble godz. 16.00. W Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu odpust. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

7. W piątek 5 maja na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z liceum i gimnazjum na kawiarenkę z niespodzianką. Spotkanie w salce przy kancelarii.

8. W sobotę 6 maja, o godz. 10.00 w Katedrze Ks. Biskup Mariusz Leszczyński udzieli święceń diakonatu wychowankom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Kandydatów do diakonatu polecamy szczególnej modlitwie wiernych.

9. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu razem z Parafią Katedralną zapraszają młodzież szkolną i parafialną w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do udziału w IV Parafiadzie Zamojskiej, która odbędzie się 3 czerwca 2017 r. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2017 r. na adres: anna.marylka@wp.p.

10. Biuro Projektu INTER-COMP przy ul. Peowiaków 8 w Zamościu zaprasza osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą dofinansowywaną ze środków unijnych. Wnioski są przyjmowane do 16 maja br. Szczegóły na plakacie.

11. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Św.
- I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, ks. Leszek i ks. Wiesław Górniak odwiedzą chorych od godz. 13.00, o godz. 17.10 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- I sobota miesiąca – Wspólnota Dekanatu Hrubieszów Północ poprowadzi Wieczernik Maryjny – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której procesja z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, modlitwa różańcowa, adoracja i Apel Jasnogórski.
- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca.

12. Za Tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Taca na WSD naszej Diecezji.

13. Przy wejściu do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Bronisława Szarmach z ul. Peowiaków