XVII Niedziela Zwykła – 2017 r.

1. Dziś w V niedzielę miesiąca o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba w intencji rodzin, aby nasze rodziny były Bogiem silne.

2. W poniedziałek (31.07) miting sportowy im. św.p. ks. Zbigniewa Antosza organizowany przez wspólnotę „GAUDIUM”. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Mszą Św. w Katedrze.

3. W sekretariacie pielgrzymki w godz. od 10.00 do 14.00 trwają jeszcze zapisy pątników na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą z Katedry w środę, 2 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00. W przeddzień, we wtorek, 1 sierpnia, o godz. 20.00 Apel Jasnogórski. W modlitwach pamiętajmy o podążających na Jasną Górę. Wszystkim, którzy z różnych racji nie mogą udać się na pielgrzymi szlak, osobom chorym, starszym czy też rodzicom przypomnimy o możliwości udziału w modlitewnej grupie duchowej.

4. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Kościół szczególnie w tym czasie zachęca do abstynencji i modlitw w intencji trzeźwości i Ojczyzny. W naszej diecezji organizowana jest już IV Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu, która odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2017 r. pod hasłem: „Z Maryją ku trzeźwości narodu”. Szczegółowy program na plakacie.

5. W środę, 2 sierpnia za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny Porcjunkuli.

6. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca;
- I piątek miesiąca;
- I sobota miesiąca - Wieczernik Maryjny – prowadzą wspólnoty dekanatów: Łaszczów i Narol,
Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której procesja z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, modlitwa różańcowa, adoracja i Apel Jasnogórski,
- I niedziela miesiąca, Święto Przemienienia Pańskiego - po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca. Zachęcamy do uczestnictwa w stałej modlitwie różańcowej w ramach Kółek Żywego Różańca.

7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi przez Łagiewniki Kraków, w dniach 29 września do 1 października 2017r. Zapisy i informacje szczegółowe w kancelarii parafialnej.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Józef Sakowicz z ul. Millera, † Kazimiera Miziuła z ul. Sadowej, † Włodzimierz Pawelczuk, ojciec s. Halinki ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, które posługują w naszej parafii