XIV Niedziela Zwykła – 2017 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za hojniejsze ofiary złożone dziś na tace, które przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie przy Katedrze.

2. Organizatorzy XXXV Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają od 2 sierpnia na wspólne rekolekcje w drodze.

3. Przypominamy naszym Parafianom, że w czasie wakacyjnych wędrówek, odwiedzając miejsca kultu religijnego (nie tylko kościoły, ale także miejsca innych wyznań) obowiązuje zawsze odpowiedni, stosowny ubiór. Świątynie są przede wszystkim miejscami modlitwy, więc nie zwiedza się ich w czasie nabożeństw. Pamiętajmy o tym sami i zwracajmy uwagę innym.

4. Muzeum Zamojskie w Zamościu zaprasza na „Niedzielne Spotkania Muzealne” dnia 16 lipca o godz. 13:00 i o godz. 15:00. Wykład poprowadzi dr Piotr Kondraciuk - kurator wystawy. temat: „Na pograniczu kultur. Sztuka sakralna w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej”. Eksponaty pochodzą ze zbiorów muzeów sakralnych naszej diecezji.

5. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi przez Łagiewniki Kraków, w dniach 29 września do 1 października 2017r. Zapisy i informacje szczegółowe w kancelarii parafialnej.

6. W tym tygodniu przypada:
- we wtorek 11 lipca, święto św. Benedykta, patrona Europy.
- w tym tygodniu 11, 12 lipca przypada 74 rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tego wydarzenia.
- za tydzień w niedziele o 17:00 Msza św. w Kościele św. Katarzyny, po niej marsz pokutny ul. Zamościa.

7. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli"

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Maria Kawalec z ul. Kamiennej, † Ryszard Piech z ul. Kamiennej, † Genowefa Andruszek z ul. Peowiaków, † Henryk Niderla z ul. Ciepłej, † Stanisław Sochacki z ul. Piłsudskiego