XV Niedziela Zwykła – 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary na tacę złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe i konserwatorskie przy Katedrze. Złożono 6146 zł. Bóg zapłać.

2. Organizatorzy XXXV Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają od 2 sierpnia na wspólne rekolekcje w drodze. Zapisy będą prowadzone w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej od 26 lipca do 01 sierpnia w godzinach od 10.00 – 14.00, wówczas koniecznie ze skierowaniem - opinią duszpasterza.

3. Muzeum Zamojskie w Zamościu zaprasza na „Niedzielne Spotkania Muzealne”, dzisiaj 16 lipca o godz. 13:00 i o godz. 15:00. Wykład poprowadzi dr Piotr Kondraciuk - kurator wystawy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów muzeów sakralnych naszej diecezji.

4. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi przez Łagiewniki Kraków, w dniach 29 września do 1 października 2017 r. Zapisy i informacje szczegółowe w kancelarii parafialnej.

5. Przypominamy naszym Parafianom, że w czasie wakacyjnych wędrówek, odwiedzając miejsca kultu religijnego (nie tylko kościoły, ale także miejsca innych wyznań) obowiązuje zawsze odpowiedni, stosowny ubiór.

6. W tym tygodniu przypada:
- we czwartek 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława,
- w sobotę 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny,
- w niedzielę 23 lipca modlimy się za kierowców i podróżujących, zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy (MIVA Polska).

7. W sobotę, 22 lipca, o godz. 18.00 w parafii pw. Świętej Bożej opatrzności w Zamościu na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Szczegóły na plakacie.

8. Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu prosi o wejście na stronę internetową i zagłosowanie na projekt Podwórko Talentów dla Dzieci z Zamościa. Informacje szczegółowe są na ulotkach rozłożonych na stolikach przy wejściu do Katedry.

9. Organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa, Lichenia i Głogowa w dniach 01-03 września 2017 r. Szczegóły na plakacie.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Marek Kozik z ul. Peowiaków, † Henryka Gwiazdowska z ul. Peowiaków, † Helena Grzyb-Hegewald z ul. Sadowej