XVI Niedziela Zwykła – 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek z przeznaczeniem na środki transportu dla polskich misjonarzy.

2. Organizatorzy XXXV Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają od 2 sierpnia na wspólne rekolekcje w drodze. Zapisy będą prowadzone w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej od 26 lipca do 01 sierpnia w godzinach od 10.00 – 14.00, wówczas koniecznie ze skierowaniem - opinią duszpasterza.

3. Dzisiaj Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza na Mszę św. za Ojczyznę do kościoła św. Katarzyny o godz. 17.00 a po Mszy św. pokutny marsz różańcowy ulicami Zamościa.

4. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Pragi przez Łagiewniki Kraków, w dniach 29 września do 1 października 2017r. Zapisy i informacje szczegółowe w kancelarii parafialnej.

5. Przypominamy naszym Parafianom, że w czasie wakacyjnych wędrówek, odwiedzając miejsca kultu religijnego (nie tylko kościoły, ale także miejsca innych wyznań) obowiązuje zawsze odpowiedni, stosowny ubiór.

6. W tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek 24 lipca, wspomnienie św. Kingi,
- we wtorek 25 lipca, święto św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjne poświęcenie pojazdów mechanicznych na ulicach przy kościele katedralnym.
- w środę 26 lipca, wspomnienie rodziców Maryi: św. Joachima i św. Anny,
- w sobotę 29 lipca, wspomnienie św. Marty.

7. Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza do Oleszyc na obchody Diecezjalnej Niedzieli Trzeźwości dnia 30 lipca 2017 r. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 15.00 Drogą Krzyżową. Szczegóły na plakacie.

8. Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu prosi o wejście na stronę internetową i zagłosowanie na projekt Podwórko Talentów dla Dzieci z Zamościa.

9. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Maria Starszuk z ul. Kilińskiego, † Halina Bielińska z ul. Piłsudskiego, † Anna Mielcarek ze Skokówki