III Niedziela Adwentu Ogłoszenia

O G Ł O S Z E N I A

III Niedziela Adwentu – 17. XII. 2017 r.

1. Dziękujemy za ofiary w wysokości 7 017 zł złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-konserwatorskie w katedrze.

2. Dziękujemy Ks. Dr Andrzejowi Niedużakowi, Proboszczowi Par. w Suścu, za rekolekcje adwentowe. Tych, którzy z różnych racji nie mogli w nich uczestniczyć informujemy, że w tym tygodniu odbywają się jeszcze rekolekcje w Parafii: św. Krzyża, św. Brata Alberta, św. Michała.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwo Nowenny do Bożego Narodzenia, które będzie każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zakończenie Nowenny w noc wigilijną, o godz. 23.30, przed Pasterką. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

4. Dzisiaj o godz. 16.00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się XI spotkanie „Wigilia dla mieszkańców Zamościa” organizowane z inicjatywy Caritas, zamojskich restauratorów, piekarzy i cukierników. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek jest jednym z honorowych patronów tego wydarzenia.

5. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę po której pokutny marsz Różańcowy ulicami Zamościa.

6. Za tydzień w niedzielę Oazowicze będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny! Zebrane ofiary będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne!

7. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnie postnego charakteru wieczerzy wigilijnej oraz przypominamy, że powinna mieć wymiar religijny, dlatego rozpoczynamy ją odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pańskim wg św. Łukasza, wspólną modlitwą, śpiewem kolędy i dzieleniem się opłatkiem. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

8. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się o północy Msza św. koncelebrowana – Pasterka. W Mokrem Pasterka o północy. Ofiary składane na tacę w tę świętą noc przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w Boże Narodzenie i w święto Świętego Szczepana jak
w każdą niedzielę.

9. W piątek, 22 grudnia, o godz. 17.30 w Parafii p.w. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity. Szczegóły na plakatach.

10. Wychodząc z Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Ryszard Bździuch, z Hubal
† Teresa Malowana, z ul. Peowiaków