Ogłoszenia III Niedziela Zwykła

O G Ł O S Z E N I A

III Niedziela Zwykła – 21 I 2018 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary w wysokości 6 967 zł złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz prac konserwatorskich w Katedrze.

2. Dziś obchodzimy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka, pamiętajmy w modlitwach o naszych dziadkach.

3. W kościele św. Katarzyny o godz. 17.00 comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę. Po Mszy Świętej pokutny marsz Różańcowy ulicami Zamościa.

4. W czwartek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W piątek, 26 stycznia, przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

6. Wspólnota Neokatechumenalna z naszej Parafii zaprasza na cykl katechez dla dorosłych i dla młodzieży, które będą odbywać się od niedzieli 28 stycznia o godz. 19.00 w salkach przy kancelarii.

7. W poniedziałek, 22 stycznia, o godz. 17.30 w Parafii p.w. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity.

8. „Zamojskie Amazonki” wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Chorych zapraszają osoby leczone i po leczeniu onkologicznym oraz wszystkich chorych wraz z rodzinami, na Mszę św. w sobotę, 3 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Zamościu, której będzie przewodniczył Biskup Diecezjalny Marian Rojek. W czasie Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

9. Miasto Zamość wspólne ze Szkołą Podstawową Nr 10 w Zamościu biorą udział w konkursie „Powietrze bez śmieci”. Nagrodą w konkursie jest Naukowa Stacja Zabaw. Zagłosujmy na stronie www.powietrzebezsmieci.pl. Głos można oddać 24-31 stycznia. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 10 w Zamościu.

10. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:
poniedziałek, 22 stycznia:
od godz. 15.30 - ul. Orzeszkowej 15(2 ks.), Oboźna 9(2 ks.)
sobota, 27 stycznia:
od godz. 10.00 - kolęda u rodzin, które nie mogły spotkać się z kapłanem w czasie planowanej wizyty duszpasterskiej.

11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" .