XIV Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XIV Niedziela Zwykła – 08 VII 2018 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Parafii. W ostatnim tygodniu na ten cel wpłynęły następujące ofiary: 20 zł, dwie po 50 zł, oraz 2000 zł. ,,Bóg zapłać”.

2. Chcemy też podzielić się radosną informacją, że w pierwszym turnusie rekolekcji oazowych uczestniczy z naszej Parafii 22-osobowa grupa młodzieży. Kolejne grupy pojadą na rekolekcje w następnych turnusach. Łącznie w rekolekcjach wakacyjnych weźmie udział około 50 dzieci i młodzieży oraz 5 rodzin w rekolekcjach Domowego Kościoła, a 8 ministrantów w rekolekcjach Liturgicznej Służby Ołtarza w Werchracie. Kilkanaście zuchów i harcerek z ZHR uczestnicy w wakacyjnych koloniach i obozach. Podziękowania dla ks. Leszka i ks. Konrada za zebranie tak licznych grup na rekolekcje i obozy.

3. Zachęcamy też wszystkich już dziś do udziału w Zamojskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 2 sierpnia. Grupę Zamojską poprowadzi ks. Maciej. Zapisy będą prowadzone w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej od dnia 25 lipca do 1 sierpnia w godzinach 10.00-14.00. Młodzież do lat 15 włącznie, pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat – za pisemną zgodą rodziców. Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 100 zł. Gdy z jednej rodziny idzie więcej osób, wówczas druga osoba płaci 70 zł, a pozostałe po 40 zł.

4. W tym tygodniu przypada:
- w środę, 11 lipca, święto św. Benedykta, patrona Europy,
- w dniach 11-12 lipca 75. rocznica Zbrodni Wołyńskiej, której ofiarami stało się ok. 100 tys. Polaków.

5. Za tydzień, w niedziele, o 17:00 Msza św. w kościele św. Katarzyny, a potem marsz pokutny ul. Zamościa.

6. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim ciekawe artykuły, m.in. o Patronie Europy św. Benedykcie oraz intrygujący wywiad z o. Augustynem Pelanowskim pt.: Bóg jest fascynujący.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Andrzej Psztyć, ul. Kilińskiego
† Janusz Bałabuch, ul. Piłsudskiego
† Helena Girguś, ul. Zgody
† Maria Kaleniuk, ul. Rynek Wielki
† Marek Wiktorowicz, ul. Kilińskiego
† Maria Klech, ul. Orzeszkowej
† Józef Suwała, ul. Kamienna