XVII Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XVII Niedziela Zwykła – 29. VII. 2018 r.

1. Dziś, w piątą niedzielę miesiąca o godz. 17.15 Rycerze Kolumba będą prowadzić różaniec w intencji rodzin. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze: 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł oraz 300 zł od Koła Żywego Różańca nr 23. Bóg zapłać.

3. W sekretariacie pielgrzymki w godz. od 10.00 do 14.00 trwają jeszcze zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą z Katedry w czwartek 2 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00. W przeddzień, w środę 1 sierpnia, o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

4. Od środy rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Kościół szczególnie w tym czasie zachęca do abstynencji i modlitwy w intencji trzeźwości i Ojczyzny. W odpowiedzi na Apel KEP w naszej Katedrze będzie można złożyć pisemną deklarację stu dni abstynencji (od 4 sierpnia do 11 listopada tego roku) w Złotej Księdze Abstynencji z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Księga znajduje się na stoliku obok dekoracji patriotycznej, pozostanie tam do soboty. Bardzo zachęcamy do złożenia tego daru Panu Bogu i naszej Ojczyźnie. Jako pierwszy zapisał się ks. Proboszcz. Złota Księga Abstynencji pozostanie w naszej Parafii jako pamiątką po tej ważnej rocznicy.

5. W środę, 1 sierpnia, odbędą się w Zamościu uroczyste obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami. Program jest bardzo bogaty. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. na godzinę 15.30 do Katedry, a potem na Godzinę „W” na Rynek Wielki. Zachęcamy do zabrania ze sobą biało-czerwonych flag.

6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca; I piątek miesiąca; I sobota miesiąca i Wieczernik Maryjny, który poprowadzi neokatechumenat z naszej Parafii. Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP o godz. 18.00, potem 15 minut adoracji Najświętszego Sakramentu oraz procesja z kopią Obrazu MB Odwachowskiej wokół Katedry i modlitwa różańcowa. Nabożeństwo zakończy się około godziny 19.30 apelem w kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej. W I niedzielę miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych Kół Żywego Różańca. Ponieważ niektóre koła nie liczą 20 osób, zapraszamy kolejnych członków. Zapisy u ks. Proboszcza.

7. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na operację dla 2-letniej Kingi Cybulskiej z Rusztowa Kolonii Gmina Łabunie. Dziewczynka urodziła się z połową serca. Przygotowuje się do trzeciego etapu operacji, który będzie w Niemczech. Rodzice uprzejmie proszą ludzi dobrego serca o pomoc.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim ciekawe artykuły; m.in.: o pieszej pokutnej pielgrzymce księży w Archidiecezji Częstochowskiej; o Muzeum Powstania Warszawskiego; o inicjatywie 100 dni trzeźwości w 100-lecie niepodległości oraz o spotkaniu osób, które ochrzcił ks. Karol Wojtyła.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: † Teodora Sekrecka z ul. Oboźnej
† Irena Sawa z ul. Żeromskiego
† Salomea Czajka z ul. Piłsudskiego
† Alicja Obuchowicz z ul. Kilińskiego
† Genowefa Adamczuk z ul. Peowiaków