XVIII Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XVIII Niedziela Zwykła – 5. VIII. 2018 r.

1. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Mszę św. według porządku dni powszednich.

2. Dziś I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12:00. Ponieważ niektóre koła nie liczą 20 osób, zapraszamy kolejnych członków. Zapisy u ks. Proboszcza.

3. Zachęcamy do abstynencji w miesiącu sierpniu. W Złotej Księdze Abstynencji z okazji 100-lecia Niepodległości 100 dni abstynencji zdeklarowało 83 osoby.

4. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na operację dla 2-letniej Kingi Cybulskiej z Ruszowa Kolonii Gmina Łabunie. Dziewczynka urodziła się z połową serca. Przygotowuje się do trzeciego etapu operacji, który będzie w Niemczech. Rodzice uprzejmie proszą ludzi dobrego serca o pomoc.

5. Spora grupa naszych parafian uczestniczy w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W środę 8 sierpnia pielgrzyma dochodzi do Staszowa, skąd można jeszcze rozpocząć pielgrzymowanie. Serdecznie zachęcamy.

6. W czwartek, 9 sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europu.

7. Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość oraz Zarząd Gminy Związku OSP RP w Zamościu serdecznie zapraszają na OTWARTĄ AKCJĘ POBORU KRWI pod hasłem, Wakacyjne doładowanie krwi” do świetlicy wiejskiej w Mokrem 12. 08. 2017 r. w godzinach 8:30-14:30. Każdy dawca otrzyma zestaw gadżetów i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

8. Dziękujemy za ofiary na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze: 20 zł i dwie po 50 zł. Bóg zapłać. Za tydzień II Niedziela miesiąca ofiary na tace są przeznaczone na ten cel.

9. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim artykuły między innymi o: planach beatyfikacji rodziców Karola Wojtyły, różnych próbach jednoczenia Europy w historii oraz Exodusie Młodych w Zwierzyńcu.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
† Ryszard Skóra z ul. Piłsudskiego
† Ryszard Gałaszkiewicz z ul. Orzeszkowej