XIX Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XIX Niedziela Zwykła – 12. VIII. 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze: 50 zł, 100 zł i 150 zł; Koła Żywego Różańca nr 10 i 16: 300 zł. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.

2. Zachęcamy do abstynencji w miesiącu sierpniu.

3. W ostatnią niedzielę podczas zbiórki ofiar do puszek na operację dla 2-letniej Kingi Cybuli zebrano: 8.882 ZŁ i 125 euro. Rodzice są wszystkim bardzo wdzięczni. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie sprawowana w Katedrze 31 sierpnia o 8:00.

4. We wtorek, 14 sierpnia nasi pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. W modlitwach prośmy o szczęśliwy powrót pątników do domu.

5. We wtorek, 14 sierpnia w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to również dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

6. W środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedziele, po każdej Mszy św. błogosławienie zbóż, ziół, owoców i kwiatów. W tym dniu kancelaria nieczynna.

7. W sobotę, 18 sierpnia, o godz. 7:00 wyruszy z Zamościa spod Szpitala Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie V Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. Serdecznie zapraszamy.

8. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodzieży Exodus Młodych, które odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia 2018 w Zwierzyńcu. Szczegóły spotkania na stronie: www.exodusmlodych.pl.

9. W niedzielę, 26 sierpnia o godz. 16:00 Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie grobów i otoczenia.

10. Jest organizowana z naszej Parafii w dniach 14-16 września tego roku pielgrzymka autokarowa na Podlasie i do Grodna na Białorusi. Koszt 490 zł. Opiekunem grupy będzie ks. Proboszcz. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w kancelarii lub zakrystii od następnej niedzieli.

11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim artykuły między innymi o: II Kongresie Młodzieży Polonijnej, Wniebowzięciu NMP oraz artykuł o zmarłym tragicznie 11 lat temu ks. Zbigniewie Antoszowi, który w latach 1999-99 był wikariuszem w naszej Parafii.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
† Kazimiera Ciośmak, ul. Kamienna
† Zbigniew Wasilewskie, ul. Redutowa
† Władysław Bednarczyk, ul. Oboźna

Pielgrzymka autokarowa: Podlasie i Grodno
14-16 września 2018 r.
1 Dzień
2.00 – Spotkanie uczestników wyjazd na pielgrzymkę (parking przy PZU).
Zwiedzanie: Drohiczyna - Wzgórze Zamkowe, Katedra i inne.
Grabarka - Góra Krzyży.
Białowieża - rezerwat Żubrów. Kolacja.
2 Dzień
Śniadanie: Wyjazd do Grodna: Zwiedzanie miasta: Stary Zamek, Nowy Zamek, Synagoga, dwunastowieczna Cerkiew Św. Borysa i Gleby (najstarszy budynek w mieście), Kościół i Klasztor Bernardynów, Kościół Farny i Klasztor Jezuitów, Kościół i Klasztor Brygidek, Teatr, Sobór Pokrowski, Kircha pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, mogiły oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego, Kościół i Klasztor Franciszkanów. Powrót do Polski.
Kolacja.
3 Dzień
Śniadanie.
Zwiedzanie: Białegostoku: Katedra, rynek, ratusz, Pałac Branickich i inne.
Kodeń - sanktuarium
Kostomłoty - cerkiew neunicka. Powrót do Zamościa.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW MOŻE ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW
W CENIE: 490 zł/os
• autokar;
• opiekę pilotów/przewodników (polskojęzycznych) przez całą wycieczkę;
• ubezpieczenie;
• wszystkie bilety wstępu;
•wyżywianie jak w programie (śniadania kolacje);
• ubezpieczenia.