XX Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XX Niedziela Zwykła – 19. VIII. 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę w kwocie 9000,82 zł na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze. Bóg zapłać.

2. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodzieży Exodus Młodych, które odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegóły spotkania na stronie: www.exodusmlodych.pl.

3. W środę 22 sierpnia, o godz. 17.30 w Parafii pw. Świętej Bożej opatrzności w Zamościu
na Karolówce odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Szczegóły na plakacie.

4. W następną niedzielę 26 sierpnia, o godz. 16:00 Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie grobów i otoczenia.

5. Powoli przygotowujemy się do Odpustu Parafialnego, który odbędzie się 8 września. Jest to ważny dzień dla całej Parafii i naszego Miasta. Msze św. będą jak w niedzielę. Sumie Odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Bp Artur Miziński – sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Do południa kazania będzie głosił ks. Dominik Samulak – ojciec duchowny z naszego seminarium duchowego, a o 18.00 – ks. dr Sylwester Zwolak – dyrektor Katolickiego Radia Zamość i Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej. Już dziś serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

6. Jest organizowana z naszej Parafii w dniach 14-16 września tego roku pielgrzymka autokarowa na Podlasie i do Grodna na Białorusi. Koszt 490 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii od 19 do 26 sierpnia. Przy zapisie potrzebny jest paszport z datą ważności przynajmniej do 19 września 2018 roku. Zaliczka 200 zł. Opiekunem grupy będzie ks. Proboszcz. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim artykuły między innymi o: zbliżającym się Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii, wyprawie z tablicami Dekalogu na Mont Blanc oraz światowym spotkaniu Rycerzy Kolumba w USA.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
† Adam Lackowski, ul. Peowiaków
† Irena Dyguś, ul. Kamienna