XXI Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXI Niedziela Zwykła – 26. VIII. 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, o godz.: 16: 00 Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym, a w następną niedzielę (2 września), o godz.: 15: 00 Msza św. w tych intencjach na cmentarzu komunalnym.

2. W sobotę, 1 września, 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. O godzinie 18.00 będzie w naszej Katedrze Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie; o godzinie 19.00 rozpoczną się uroczystości na Rotundzie Zamojskiej. Około godziny 19.30 będzie na Rotundzie wyjątkowy koncert zorganizowany przez Miasto Zamość i Orkiestrę Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu – „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wstęp wolny. W związku z tym w najbliższą sobotę będzie inaczej zorganizowana ,,pierwsza sobota miesiąca”. Po Mszy św. o 18.00 nie będzie procesji – zapraszamy wszystkich na Rotundę Zamojską. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz różaniec – o godzinie 8.30 rano.

3. W sobotę, 1 września, w naszej Katedrze będzie również Diecezjalny Dzień Katechetyczny, który rozpocznie się o godz.: 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. Biskupa Mariana Rojka.

4. W tym tygodniu przypada także I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

5. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WSD naszej diecezji.

6. W poniedziałek, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, przypominamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom o sakramencie spowiedzi. Przypominamy też, że obowiązkiem rodziców jest posyłanie dzieci na katechezę szkolną. Podręczniki do katechezy można nabyć między innymi w sklepiku przy Katedrze.

7. Powoli przygotowujemy się do Odpustu Parafialnego, który odbędzie się 8 września. Przypominamy, że Sumie Odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Bp Artur Miziński – sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Już dziś serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

8. Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego z naszej Parafii będzie zbierać ofiary na prace remontowo-konserwatorskie przy katedrze. Ofiarodawcy otrzymają upominki oraz będą częstowani ciastem.

9. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę na Podlasie i do Grodna na Białorusi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim artykuły między innymi o: jednym z ojców niepodległości Wincentym Witosie, wizycie św. Jana Pawła II w 1988 roku w fabrykę Ferrari oraz rozmowa z abp. Wacławem Depo, metropolitą częstochowskim o inicjatywie „Modlitwa serc i stóp kapłańskich”, którą realizują duchowni archidiecezji częstochowskiej, by wyprosić u Boga nowe powołania.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
† Andrzej Cyc, ul. Oboźna
† Janina Jędruszczak, ul. Peowiaków
† Ryszard Przedwojski, ul. Ciepła