XXII Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXII Niedziela Zwykła – 2 IX 2018 r.

1. Przypominamy, że już trwa zwykły porządek Mszy Świętych czyli na tygodniu Msze Święte o godz.: 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00, a w niedzielę i uroczystości jak dotychczas.

2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, która jest przeznaczona na WSD naszej diecezji. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj o 15.00 Msza Święta za ofiary wojen i naszych bliskich zmarłych na cmentarzu komunalnym.

4. Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego: w poniedziałek, 3 września, o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej w kaplicy w Mokrem, o godz. 9.00 – dla I LO w kościele św. Katarzyny i o godz. 10.30 w Katedrze dla Niepublicznej Szkoły Specjalnej Krok za Krokiem, od 10.00 – spowiedź. We wtorek o godz. 9.00 w Katedrze – dla Szkoły Podstawowej nr 10. Zachęcamy do skorzystania
z sakramentu pokuty i pojednania. Na wspólną modlitwę zapraszamy uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.

5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17.00 – Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę, 8 września, Odpust Parafialny. Jest to ważny dzień dla całej Parafii i naszego Miasta. Msze św. będą jak w niedzielę. Sumie Odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Bp Artur Miziński – sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Do południa kazania będzie głosił ks. Dominik Samulak – ojciec duchowny z naszego seminarium duchowego, a o 18.00 – ks. dr Sylwester Zwolak – dyrektor Katolickiego Radia Zamość i Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej. Pamiętajmy, że istotą radości ze święta patronalnego Parafii jest możliwość zyskania odpustu, czyli darowania kary doczesnej za popełnione grzechy, za które wyrażono już żal i zostały odpuszczone w sakramencie pokuty i pojednania. Łaskę odpustu dla siebie lub dla zmarłych w czyśćcu cierpiących możemy zyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając w tym dniu Katedrę (stan łaski uświęcającej, Komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Ojca świętego). Już dziś serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości. Podczas sumy i procesji naszej modlitwie będą towarzyszyć nasz chór parafialny oraz orkiestra dęta z Łukowej. Kancelaria parafialna w dniu odpustu – nieczynna. Na Mokrem Msza Święta 8 września o godz. 16.00.

7. Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego z naszej Parafii będzie zbierać w dzień odpustu ofiary na prace remontowo-konserwatorskie przy katedrze. Ofiarodawcy otrzymają upominki oraz będą częstowani ciastem.

8. W niedzielę, 9 września, z okazji sobotniego odpustu po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie w naszej Katedrze koncert uwielbienia zespołu OBDAROWANII, który współorganizuje Prezydent Miasta Zamość. Bardzo serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na prace związane z pracami remontowymi i konserwatorskimi w Katedrze.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim artykuły między innymi o: spotkaniu rodzin w Irlandii, procesie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Wyszyńskiego oraz bardzo ciekawy wywiad o projekcie islamizacji Europy.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Ryszard Tatarelis z ul. Orzeszkowej
+ Wanda Barycka z ul. Peowiaków