XXIII Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXIII Niedziela Zwykła – 09. IX. 2018 r.

1. Wczoraj obchodziliśmy Odpust Parafialny. Wiele osób skorzystało ze spowiedzi i przyjęło Komunię św. Bardzo dziękujemy za przygotowane tej uroczystości: księżom Wikariuszom, panu Kościelnemu, klerykowi Damianowi, pani Organistce, Chórowi Parafialnemu, Radzie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich z naszej Parafii.
2. Wielkie ,,Bóg zapłać” Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego za zbieranie ofiar na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze i wszystkim, którzy przygotowali upominki i ciasto oraz ofiarodawcom. Została zebrana kwota: 3 780 zł, która jest miłym zaskoczeniem dla organizatorów zbiórki. A jeszcze większą radością jest to, że zaangażowało się w to dzieło tak dużo osób. Dzięki temu uroczystości odpustowe stały się piękna okazją do integracji i wspólnego działania.


3. W dzisiejszą niedzielę, z okazji wczorajszego odpustu po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie w naszej Katedrze koncert uwielbienia zespołu OBDAROWANII, który współorganizuje Prezydent Miasta Zamość. Bardzo serdecznie zapraszamy.
4. W najbliższy piątek, 14 września, w naszej Parafii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8.30 do 18.00 w intencji Diecezji i dzieł ewangelizacyjnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania. W sobotę, 15 września, o godzinie 10.00 będzie w Katedrze uroczysta Msza św. z okazji 25-lecia KSM-u w naszej Diecezji. Będzie jej przewodniczył ks. Bp Prof. Jan Śrutwa.
6. W piątek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ojcowie Redemptoryści zapraszają na Mszę św. w intencji uzdrowienia i uwalniania na godzinę 18.00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
7. Odpust w Parafii Świętego Krzyża w niedzielę 16 września – suma o godzinie 12.00. W sobotę natomiast, 15 września, odpust w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej – suma o godzinie 11.00, kazanie będzie głosił ks. Prof. Tadeusz Guz.
8. Zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych do zapisywania się do służby liturgicznej ołtarza. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii. Zbiórki będą w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce. Zachęcamy do służby liturgicznej wszystkich chłopców z naszej Parafii, ale też i innych parafii, którzy uczęszczają z rodzicami do Katedry.
9. W następną niedzielę wypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy świętej zbierane będą ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.
10. Trwają zapisy do bierzmowania uczniów klas III gimnazjum i VIII SP w naszej Parafii. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii i złożyć do 23 września. Zaczynamy też wkrótce przygotowania do pierwszej Komunii św. uczniów klas III SP. W tym roku chcemy stworzyć dwie grupy: z uczniów ze SP nr 10, oraz z uczniów innych szkół, którzy pochodzą z naszej Parafii, a uczęszczają do szkół w innych parafiach. Zapisy uczniów ze szkół z poza Parafii w zakrystii i kancelarii.
11. Spotkania scholii dziecięcej w każda sobotę o godzinie 10.00 w salce katechetycznej.
12. W przyszłą niedzielę, 16 września, odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy zamojskiej św. Tomasza. Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków na Mszę św. w Katedrze o godz. 12.00, po której będzie spotkanie w ogrodzie parafialnym.
13. Spotkania Kręgu Biblijnego: dla dorosłych – w poniedziałek po Mszy wieczornej; dla młodzieży szkół średnich i starszych – w czwartek po Mszy wieczornej. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 16 września, po Mszy św. o godz. 9.00. Informacje o spotkaniach pozostałych grup będą podane na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
14. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze. W ostatnim czasie wpłynęły na ten cel ofiary: 20 zł, 30 zł, 3x50 zł, 100 zł, 500 zł, 1000 zł, 3500 zł oraz 120 zł od Koła Żywego Różańca nr 7 i 200 zł od Koła Żywego Różańca nr 8. Wielkie ,,Bóg zapłać”.
15. 11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim między innymi artykuły: Tam , gdzie Piotr, tam Kościół; Loretto - Sanktuarium Matki Bożej.
16. Dzisiaj wypada 18 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Odwachowskiej.
17. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Barbara Paczewska z ul. Orzeszkowej
+ Wanda Barycka z ul. Peowiaków
+ Leszek Bazant z ul. Oboźnej
+ Nicodemo Ferraro z ul. Sadowej