XXIV Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXIV Niedziela Zwykła – 16. IX. 2018 r.

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny comiesięczna Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi pokutny marsz różańcowy ulicami Zamościa.

3. Można już nabywać kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2019. Myślą przewodnią wydania jest wizyta apostolska w Zamościu św. Jana Pawła II, którą złożył 20 lat temu. Cena za egzemplarz wynosi 6 zł. Kupując kalendarz wspieramy Katolickie Radio Zamość. Dzisiaj po każdej Mszy św. kalendarze można nabyć u harcerzy.

4. Za tydzień o 12.00 będzie uroczysta Msza św. na rozpoczęcie formacji dla oazy. O 13.00 w ogrodzie przy Katedrze odbędzie się piknik dla oazowiczów i sympatyków. Serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę, 30 września, o godzinie 15.30 będzie uroczyste odsłonięcie muralu Osuchy’44, który zdobi już mur zamojskiego Zakładu Karnego przy ul. Hrubieszowskiej.

6. Zapraszamy chłopców od kl. III SP do zapisywania się do grupy ministrantów. Szczególny apel do rodziców, żeby zapisywali swoje dzieci. Zbiórki są w sobotę o godz. 10.00 w salce. Zapisy w zakrystii.

7. Trwają w naszej Parafii zapisy do przygotowania do sakramentu bierzmowania uczniów klas III gimnazjum i VIII SP. Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii i złożyć do 23 września. Zaczynamy też wkrótce przygotowania uczniów klas III SP do pierwszej Komunii św., która będzie w naszej Parafii 12 maja 2019 roku. Serdecznie zachęcamy, aby przygotowywały się i przystąpiły do pierwszej Komunii św. w naszej Parafii dzieci nie tylko ze SP nr 10, ale też innych szkół. Zapisy uczniów ze szkół z poza Parafii w zakrystii i kancelarii 30 września.

8. Przypominamy również, że obowiązkiem rodziców jest troska, aby ich dzieci uczęszczały na lekcje religii w przedszkolu i szkole.

9. Dzisiaj odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy zamojskiej św. Tomasza. Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków na Mszę św. w Katedrze o godz. 12.00, po której będzie spotkanie w ogrodzie parafialnym.

10. Spotkania Kręgu Biblijnego: dla dorosłych – w poniedziałek po Mszy wieczornej; dla młodzieży szkół średnich i starszych – w czwartek po Mszy wieczornej.

11. W sobotę, 6 października, odbędzie się ogólnopolskie spotkane młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapisy u ks. Macieja.

12. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na prace przy Katedrze. Zebrano 8 893,04 zł. W ostatnim czasie wpłynęły też na ten cel ofiary: 30 zł, 2x50 zł, 2x100 zł, 200 zł oraz 300 zł. Wielkie ,,Bóg zapłać”.

13. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W nim między innymi artykuły o: św. Stanisławie Kostce, religijności polskiej młodzieży oraz udziale delegacji z Mokrego na ogólnopolskich dożynkach na Jasnej Górze.

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Henryk Rycak, ul. Orzeszkowej
† Zenon Mydlak, ul. Redutowa