XXV Niedziela Zwykła 2018

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
XXV  Niedziela  Zwykła – 23. IX. 2018 r.
 
1. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi Spyrze za głoszenie w dniu dzisiejszym słowa Bożego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w najbliższy czwartek (27 września) o godzinie 19.00 w Parafii Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce. 
 
2. Dzisiaj o 12.00 będzie uroczysta Msza św. na rozpoczęcie formacji dla oazy. O 13.00 w ogrodzie przy Katedrze – piknik dla oazowiczów i sympatyków. Serdecznie zapraszamy.
3. W niedzielę, 28 października na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii to kancelarii lub zakrystii w celu przygotowania tej uroczystości. W tym roku nie będą wysyłane imienne zaproszenia, dlatego prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt (jubilatów mogą zgłaszać także najbliżsi z rodziny).
 
4. Pierwsza Komunia św. będzie w naszej Parafii 12 maja 2019 roku. W niedzielę 30 września odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami. Na Mszy św. o godzinie 10.30 będzie poświecenie różańców, a po Eucharystii spotkanie informacyjno-formacyjne z rodzicami. Prosimy, aby dzieci przyniosły swoje różańce. 
 
5. W najbliższą środę  (26 września) o godz. 16.30 w Katedrze odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 
6. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który zostanie odsłonięty przed Klubem Batalionowym w Zamościu 5 listopada. Zachęcamy też do zakupu kalendarzy Katolickiego Radia Zamość na rok 2019. Cena za egzemplarz wynosi 6 zł. Kupując kalendarz wspieramy Katolickie Radio Zamość. Kalendarze można zakupić w  zakrystii. 
 
7. W niedzielę, 30 września, o godzinie 15.30 będzie uroczyste odsłonięcie muralu Osuchy’44, który zdobi już mur zamojskiego Zakładu Karnego przy ul. Hrubieszowskiej, a o godzinie 19.00 odbędzie się w naszej Katedrze koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka (wstęp wolny). Artyści wykonają IV Symfonię Piotra Czajkowskiego, a podczas Mszy św. o 18.00 będą prowadzić śpiewy. W następną niedzielę wypada też odpust w Parafii św. Michała Archanioła. Suma o godzinie 12.00 – Mszy św. będzie przewodniczył i głosił kazanie ks. Bp Mariusz Leszczyński. 
 
8. Zapraszamy chłopców od kl. III SP do zapisywania się do grupy ministrantów. Zbiórki są w sobotę o godz. 10.00 w salce. Zapisy w zakrystii. Spotkania Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej: dla dorosłych – w poniedziałek; dla młodzieży szkół średnich i starszych. 
 
9. W dniach 30 września – 2 października odbędą się w kościele św. Katarzyny rekolekcje pt. ,,PRZYJAŹŃ Z ANIOŁEM”. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. 
 
10. W sobotę, 6 października, odbędzie się ogólnopolskie spotkane młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapisy u ks. Macieja. A w sobotę (20 października) nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Kodnia. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
 
11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W nim między innymi artykuły o: siostrach zakonnych, które ratowały podczas wojny dzieci żydowskie; bł. ks. Jerzym Popiełuszcze oraz związkach św. Ojca Pio z naszą diecezją. 
 
12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Wiesława Chodun, ul. Peowiaków
† Franciszek Parizek, ul. Emilii Plater