XXVI niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXVI Niedziela Zwykła – 30. IX. 2018 r.

1. Od jutra (1 października) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii. Wspólna modlitwa różańcowa codziennie o godz.: 17.15, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 18.00. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do zeszytu z religii. Na początku listopada dzieci otrzymają nagrody w trzech kategoriach – za zebranie 16-20 naklejek, 21-25 oraz powyżej 25.

2. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca – o godz. 16.45 Godzina Święta, następnie różaniec i Msza św. o godz. 18.00;
I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 16.45 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie różaniec i Msza św. o godz. 18.00;
I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny i Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której procesja wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, adoracja, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.
I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca. Zachęcamy do uczestnictwa w stałej modlitwie różańcowej w ramach Kół Żywego Różańca.

3. Za tydzień będzie w naszej Parafii ,,niedziela radiowa”. Kazania przez cały dzień będzie głosił ks. dr Sylwester Zwolak – dyrektor KRZ. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezjalnej rozgłośni.

4. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Można dołączyć jeszcze do grupy, spotkania w każdy czwartek o godzinie 19.00 w Parafii Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce.

5. W niedzielę, 28 października na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii to kancelarii lub zakrystii w celu przygotowania tej uroczystości. W tym roku nie będą wysyłane imienne zaproszenia, dlatego prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt (jubilatów mogą zgłaszać także najbliżsi z rodziny).

6. Pierwsza Komunia św. będzie w naszej Parafii 12 maja 2019 roku. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami. Na Mszy św. o godzinie 10.30 będzie poświecenie różańców, a po Eucharystii spotkanie informacyjno-formacyjne z rodzicami. Prosimy, aby dzieci przyniosły swoje różańce. W środę (4 października) o godz. 16.30 w Katedrze odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

7. Zachęcamy do zakupu kalendarzy Katolickiego Radia Zamość na rok 2019. Cena za egzemplarz wynosi 6 zł. Kupując kalendarz wspieramy Katolickie Radio Zamość. Kalendarze można zakupić w zakrystii.

8. Dzisiaj o godzinie 15.30 będzie uroczyste odsłonięcie muralu Osuchy’44, który zdobi już mur zamojskiego Zakładu Karnego przy ul. Hrubieszowskiej, a o godzinie 19.00 odbędzie się w naszej Katedrze koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka (wstęp wolny). Artyści wykonają IV Symfonię Piotra Czajkowskiego, a podczas Mszy św. o 18.00 będą prowadzić śpiewy.

9. Zapraszamy chłopców od kl. III SP do zapisywania się do grupy ministrantów. Zbiórki są w sobotę o godz. 10.00 w salce. Zapisy w zakrystii. Spotkania Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej: dla dorosłych – w poniedziałek; dla młodzieży szkół średnich i starszych – w czwartek. Zachęcamy najmłdsze dzieci do zapisywania się do zuchów, szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

10. W dniach 30 września – 2 października odbędą się w kościele św. Katarzyny rekolekcje pt. ,,PRZYJAŹŃ Z ANIOŁEM”. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

11. 20 października (w sobotę) nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Kodnia. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W nim między innymi artykuły: Dobrze o księżach na 10-lecie „Ojca Mateusza”, Synod o przyszłości Kościoła, Wspomnienie o mojej Babci – Zofii Kossak.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Adam Turzyniecki, ul. Piłsudskiego
† Józef Rokicki, ul. Orzeszkowej
† Genowefa Choniak, ul. Oboźna