XXVII Niedziela Zwykła

O G Ł O S Z E N I A

XXVII Niedziela Zwykła – 07. X. 2018 r.

1. W naszej Parafii gościmy dzisiaj Katolickie Radio Zamość. Kazania przez cały dzień głosi ks. dr Sylwester Zwolak – dyrektor KRZ. Taca jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezjalnej rozgłośni. Po każdej Mszy św. przy dzwonnicy można nabyć kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2019 oraz inne publikacje.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na CARITAS.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii codziennie o godz.: 17.15, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 18.00. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do zeszytu z religii. Na początku listopada dzieci otrzymają nagrody w trzech kategoriach – za zebranie 16-20 naklejek, 21-25 oraz powyżej 25.

4. W niedzielę, 28 października na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii to kancelarii lub zakrystii w celu przygotowania tej uroczystości. W tym roku nie będą wysyłane imienne zaproszenia, dlatego prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt (jubilatów mogą zgłaszać także najbliżsi z rodziny).

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 w sali katechetycznej będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2019 będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św.

6. Za tydzień, 14 października, przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Przez całą niedzielę będą zbierane ofiary przez członków Akcji Katolickiej do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze.

7. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza w dniu 14 października br. na godz. 17.00 do kościoła św. Brata Alberta w Zamościu na Mszę św. w intencji Profesorów, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich Pracowników Oświaty.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W nim między innymi artykuły o: dziesiątej rocznicy cudu eucharystycznego w Sokółce, św. Ojcu Maksymilianie Kolbe, czy intronizacji relikwii św. Ojca Pio w Parafii św. Brata Alberta.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Natalia Stanulewicz, ul. Kilińskiego
† Lidia Dubik, ul. Peowiaków