XXVIII Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXVIII Niedziela Zwykła – 14. X. 2018 r.

1. Nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii codziennie o godz.: 17.15, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 18.00. Po każdym nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do zeszytu z religii. Na początku listopada dzieci otrzymają nagrody za zebranie największej liczby naklejek.

2. Wielkie Bóg zapłać za ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze. W najbliższą niedzielę ks. Proboszcz będzie głosił kazania i zbierał ofiary na ten cel w Parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim; a w naszej Parafii ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje, ponieważ będziemy przeżywać niedzielę misyjną.

3. W niedzielę, 28 października na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii to kancelarii lub zakrystii w celu przygotowania tej uroczystości. W tym roku nie będą wysyłane imienne zaproszenia, dlatego prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt (jubilatów mogą zgłaszać także najbliżsi z rodziny).

4. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 w sali katechetycznej będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku 2019 będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św.

5. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. Bardzo dziękuję ofiarodawcom i kwestującym.

6. Zbliża się miesiąc listopad z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na ołtarzach w kaplicach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych szczególnej modlitwie Kościoła. Bardzo prosimy o czytelne wypełniane kartek. Natomiast na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. W ten sposób osoby składające wypominki mogą uczestniczyć w modlitwie różańcowej za bliskich zmarłych w wybranym dniu. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.

7. W najbliższą niedzielę, 21 października, o godzinie 12.00 będzie w Katedrze uroczysta Msza św., w intencji Służby Zdrowia, której będzie przewodniczył ks. Bp Marian Rojek z racji wspomnienie św. Łukasza; a o godzinie 14.00 rozpocznie się w kościele św. Brata Alberta dzień skupienia dla osób modlących się w intencji kapłanów. O 17.00 będzie uroczysta Msza św., której również będzie prowadniczy Pasterz Diecezji. Szczegóły na plakatach.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W nim między innymi bardzo ciekawe artykuły o św. Janie Pawle II oraz papieżu Pawle VI, którego dzisiaj jest kanonizacja w Rzymie.

9. Po każdej Mszy św. w zakrystii można nabyc kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2019.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Piotr Chmielewski, ul. Oboźna