XXIX Niedziela Zwykła 2018

O G Ł O S Z E N I A

XXIX Niedziela Zwykła – 21 X 2018 r.

1. Nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii codziennie o godz.: 17.15, natomiast w soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze. Zebrano: 8.171,52 zł. W dzisiejszą niedzielę ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na ten cel w Parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim; a w naszej Parafii ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje, ponieważ przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną.

3. W następną niedzielę, 28 października na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00, małżeństwa przeżywające w tym roku 25, 50 i 60 rocznicę ślubu odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się dostojnych jubilatów z naszej Parafii to kancelarii lub zakrystii w celu przygotowania tej uroczystości. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 22 października, czyli do jutra.

4. Zbliża się miesiąc listopad z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie prac porządkowych na grobach najbliższych i przypominamy o składaniu śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Na ołtarzach w kaplicach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych szczególnej modlitwie Kościoła. Bardzo prosimy o czytelne wypełniane kartek. Natomiast na ołtarzu MB Częstochowskiej znajdują się kartki wypominkowe z oznaczonymi datami ich odczytania. W ten sposób osoby składające wypominki mogą uczestniczyć w modlitwie różańcowej za bliskich zmarłych w wybranym dniu. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii.

5. W dzisiejszą niedzielę, o godzinie 12.00 będzie w Katedrze uroczysta Msza św., w intencji Służby Zdrowia, której będzie przewodniczył ks. Bp Marian Rojek.

6. W poniedziałek, 22 października o godzinie 17.30 w Parafii Świętej Bożej Opatrzności będzie nabożeństwo ku czci św. Rity. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

7. Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory samorządowe. Przypominamy, że udział w wyborach to wypełnienie obowiązku wobec Ojczyzny oraz społeczności lokalnej.

8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim między innymi bardzo ciekawe artykuły o Rycerzach Kolumba oraz św. Janie Pawle II. Polecamy też wywiad ks. Krzysztofa Hawro z ks. Stanisławem Małkowskim o bł. ks. Popiełuszcze. Do każdego egzemplarza "Niedzieli" jest dołączony film dokumentalny na płycie DVD o dziejach Polaków podczas II wojny światowej pod okupacją niemiecką.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Zygmunt Wierzchowiak, ul. Peowiaków