I Niedziela Adwentu 2018

O G Ł O S Z E N I A

I Niedziela Adwentu – 2 XII 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy św. o 10.30 – ustanowienie nowych ministrantów, a po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą w dniach od 13 do 15 grudnia.
2. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy Katedrze. Przy wejściach do Katedry będą rozprowadzane przez młodzież świece Caritas oraz Kalendarze Katolickiego Radia Zamość (w cenie 5 zł).


3. W okresie adwentu zapraszamy do Katedry na Roraty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki na godz. 6.30. Roraty z udziałem dzieci w środy i soboty o godz. 18.00.
4. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone według porządku:
poniedziałek
3 XII od 15.00 ul. Kamienna 8; ul. Kilińskiego 17; Oboźna 7; ul. Peowiaków 18; ul. Piłsudskiego 14;
domy prywatne przy ul. Świerkowej od godz.: 10.00; Mokre i Hubale od godz.: 9.00
wtorek
4 XII od 15.00 ul. Kamienna 11; ul. Orzeszkowej 15; ul. Peowiaków 44, 54 i 56; ul. Piłsudskiego 19; Kolonia Mokre od godz.: 9.00
środa
5 XII od 15.00 ul. Kamienna 15; ul. Kilińskiego 19; Oboźna 19; ul. Peowiaków 14; domy prywatne przy ul. Kamiennej 16;
czwartek
6 XII od 15.00 ul. Ciepła 6; ul. Kamienna 10 (WP), 12 (WP), 14, 17 i 19; ul. Peowiaków 16
Przypominamy, że opłatki roznoszą tylko pan Kościelny oraz członkowie ruchów, stowarzyszeń i rady duszpastersko-ekonomicznej z pisemnym upoważnieniem Proboszcza Parafii. Prosimy o czujność, ponieważ otrzymaliśmy informację, że w jednym z bloków opłatki były roznoszone przez osoby spoza naszej Parafii. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków są przeznaczone na prace remontowe w Katedrze.
5. W tym tygodniu przypada:
I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania – bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę;
I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Katedrze o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. W kościele św. Katarzyny o godz.: 18.00 modlitwa – Akatyst ku czci Bogurodzicy.
6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami w sali obok kancelarii – obecność obowiązkowa.
7. Katolicka Szkoła Podstawowa św. Ojca Pio w Zamościu w niedzielę, 9 grudnia 2018 roku organizuje Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych na rok szkolny 2019/20 oraz ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 Mszą św. w kościele św. Brata Alberta w Zamościu. Po Eucharystii, około godziny 11.30, będzie możliwość zwiedzania szkoły. Odbędą się też lekcje otwarte dla uczniów i spotkanie dyrektora z rodzicami. Katolicka Szkoła Podstawowa św. Ojca Pio w Zamościu to szkoła publiczna, czyli bezpłatna. W roku szkolnym 2019/2020 będą dwie pierwsze klasy; obie z rozszerzonym językiem angielskim (pięć godzin języka angielskiego w tygodniu).
8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". W nim między innymi bardzo ciekawy wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, czy artykuł Pięć pierwszych sobót miesiąca o nabożeństwie fatimskim.
9. W środę i czwartek są wolne intencje na godzinę 6.30 rano.
10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Maria Lorenc z ul. Żeromskiego