II Niedziela Adwentu 2018

O G Ł O S Z E N I A

II Niedziela Adwentu – 9 XII 2018 r.

1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę na prace remontowe przy Katedrze. Dzisiaj przy wejściach do Katedry są rozprowadzane przez młodzież świece Caritas oraz Kalendarze Katolickiego Radia Zamość (cena 5 zł).
2. W okresie adwentu zapraszamy do Katedry na Roraty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki na godz. 6.30. Roraty z udziałem dzieci w środy i soboty o godz. 18.00.


3. Dziś obchodzimy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary składamy Bóg zapłać!
4. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które będziemy przeżywać wspólnie z Parafią Franciszkanów. Odbędą się od 13 do 15 grudnia (czwartek – sobota). Msze św. o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 (dla dzieci) i 18.00. W Mokrem podczas rekolekcji będzie codziennie Msza św. o 15.00.
Piątek i sobota są dniami spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź rozpoczyna się pół godz. przed Mszą św., z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00 – spowiedź po nauce rekolekcyjnej.
Prosimy bardzo naszych Parafian, aby nie odkładali spowiedzi na ostatnie dni adwentu, lecz korzystali z posługi zaproszonych księży spowiedników. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Spyra – Dyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji. Program rekolekcji podany jest na drzwiach wejściowych do kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i rekolekcji.
5. W tym tygodniu opłatki będą roznoszone według porządku:
poniedziałek
10 XII od 9.00 ul. Ciepła 4; ul. Kilińskiego 7; domy prywatne przy ul. Piłsudskiego, Kilińskiego, Ciepłej
wtorek
11 XII od 15.00 ul. Kilińskiego 9; od 12.00 ul. Szczebrzeska ZOO, Szczebrzeska od Snopów, Szczebrzeska PKP
środa
12 XII od 15.00 ul. Kamienna 13; ul. Kilińskiego 13; ul. Peowiaków 40a; Sadowa 4
sobota
15 XII od 15.00 ul. Królowej Jadwigi, Podgroble, Podleśna, Sadowisko, Związkowa, Zgody; od 12.00 Klonowa, Błonie, Myśliwska, Jaworowa
Przypominamy, że opłatki roznoszą tylko pan Kościelny oraz członkowie ruchów, stowarzyszeń i rady duszpastersko-ekonomicznej z pisemnym upoważnieniem Proboszcza Parafii. Jeśli ktoś nie odebrał opłatków w domu, może to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane z okazji otrzymania opłatków są przeznaczone na prace remontowe w Katedrze.
6. W Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) o godzinie 9.00 rano będzie w Katedrze sprawowana Msza św. zbiorowa za parafian zmarłych w tym roku. Serdecznie zapraszamy bliskich zmarłych na tę Eucharystię. Można też dołączyć do wspólnej modlitwy pozostałych zmarłych – imiona i nazwiska zmarłych zapisujemy w zakrystii lub kancelarii do niedzieli 23 grudnia br.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby do chóru parafialnego. Próba jutro w poniedziałek o 16.40. Obecnie chór przygotowuje kolędy na pasterkę – to doskonała okazja, aby do chóru dołączyć.
8. Spotkanie Akcji Katolickiej w następna niedzielę po Mszy św. o 9.00.
9. W ubiegłą tygodniu ks. Proboszcz głosił rekolekcje i zbierał ofiary na prace remontowe przy Katedrze w Parafii Aleksandrów. Złożono ofiary w wysokości: 2 219,71 zł. W ostatnim czasie złożono też następujące ofiary indywidualne: 2x50zł, 100zł, 200zł, 300 zł oraz 1 000 zł od Rycerzy Kolumba. Wielkie Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W nim między innymi bardzo ciekawe artykuły o obchodach 20-lecia działalności hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza, czy ołtarzu-kaplicy Gwiazda Niepokalanej w Niepokalanowie.
11. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Cecylia Burcon z ul. Peowiaków