IV Niedziela Adwentu 2018

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
IV  Niedziela Adwentu – 23 XII 2018 r. 
 
1. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnie postnego charakteru wieczerzy wigilijnej oraz przypominamy, że powinna mieć wymiar religijny, dlatego rozpoczynamy ją odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pańskim wg św. Łukasza, wspólną modlitwą, śpiewem kolędy i dzieleniem się opłatkiem. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie. 
2. Zakończenie Nowenny do Bożego Narodzenia w noc wigilijną o godz. 23.30. 
3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się o północy Msza św. koncelebrowana – Pasterka. W Mokrem Pasterka o 22.00. Ofiary składane na tacę w tę świętą noc przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w Boże Narodzenie i w Święto Świętego Szczepana jak w każdą niedzielę. W Święto Świętego Szczepana ofiary składamy na Kapłański Fundusz Zdrowotny
4. Chrzty w Święto Świętego Szczepana (26 grudnia) – na Mszy św. o godz. 12.00. 
5. Czas świąteczny do czas wspólnego kolędowania. W naszej katedrze będzie wiele okazji ku temu. Na pasterce będzie śpiewał nasz chór parafialny, w piątek (28 grudnia) w godzinach 16.00-17.30 będzie w prezbiterium katedry ,,rodzinne” kolędowanie organizowane przez przewodników, nauczycieli, parafian. Serdecznie zapraszamy. W następną niedzielę na Mszy św. o 12.00 śpiewy kolęd będzie prowadził chór Ale Cantare, po Eucharystii koncert; na Mszy św. o 18.00 – Chór Ziemi Zamojskiej CONTRA, oraz Lubelska Federacja Bardów, po Eucharystii – koncert. Zapraszamy też na koncert kolęd do Klubu Batalionowego w Zamościu – 29 grudnia na godz.: 17.00.
6. W zakrystii można nabyć jeszcze świece Caritas oraz Kalendarze Katolickiego Radia Zamość (cena 5 zł). 
7. W ostatnim tygodniu Ks. Proboszcz głosił rekolekcje dla Polonii w Parafii św. Genowefy w Paryżu i zbierał ofiary na prace remontowe przy Katedrze. Złożono ofiary: 1 200,00 EURO, czyli 5 186,00 zł. Za opłatki złożono ofiary 30 202,49 zł. Złożono też ofiary indywidualne: 100, 70, 50 i 20 zł. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać! Bardzo dziękujemy też osobom, które pomagały roznosić opłatki. 
8. Jutro w Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 9.00 rano będzie w Katedrze sprawowana Msza św. zbiorowa za parafian zmarłych w tym roku. Serdecznie zapraszamy bliskich zmarłych na tę Eucharystię. Można też dołączyć do wspólnej modlitwy pozostałych zmarłych – imiona i nazwiska zmarłych zapisujemy w zakrystii jeszcze do końca dzisiejszej niedzieli. W wigilię od 6.30 do 10.00 będzie można korzystać ze spowiedzi. Kancelaria parafialna nieczynna.   
9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy tradycyjne 28 grudnia. Szczegóły będą podane w Święto Świętego Szczepana (26 grudnia)  
10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim. W min między innymi artykuły o: tajemnicy Bożego Narodzenia, wigilijnych powrotach, czy tęsknocie za polskim Bożym Narodzeniem. Świąteczny numer jest numerem podwójnym. W dodatku znajdziemy m.in. poradnik wieczerzy wigilijnej, śpiewnik z kolędami, płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego oraz kalendarz na 2019 rok. Cena numeru świątecznego 10 zł. 
11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Ryszard Kaczor z ul. Podleśnej
† Halina Filipowicz z ul. Kilińskiego
† Aleksander Kapłon z ul. Żeromskiego
† Zbigniew Sternik z ul. Kamiennej
† Jerzy Knap z ul. Peowiaków 
† Marian Zacharczuk z ul. Kamiennej 
† Stanisława Kierepka z ul. Szczebrzeskiej