II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2019

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim -  6 I 2019 r.
 
1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy św. błogosławienie kadzidła i kredy. Tradycyjnie po powrocie do domów nad drzwiami kreślimy znaki C+M+B 2019, które symbolizują modlitwę Christus mansionem benedicat („Niech Chrystus błogosławi temu domowi”). 
O godz. 19.30 tradycyjny Koncert Świąteczny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Serdecznie zapraszamy. 
Dzisiaj również w Zamościu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Bp Marian Rojek. Zakończenie orszaku na Rynku Wielkim. 
2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św. o 12.00 – wymiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca. 
3. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, serdecznie zaprasza wszystkich Członków Wspólnot i ich sympatyków na spotkanie opłatkowe z Biskupem Diecezjalnym Marianem Rojkiem  w niedzielę, 13 stycznia br. Msza św. w Katedrze o godz. 12.00. Spotkanie opłatkowe w salkach katechetycznych.
5. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na prace związane z remontami w naszej Katedrze
6. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli" z dodatkiem zamojskim.
7. Są wolne intencje w tym tygodniu na poranne godziny.
8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana † Kazimierz Buczek z ul. Oboźnej