III NIedziela Zwykła 2019

O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A
III Niedziela zwykła – 27 I 2019 r. 
 
1. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi za głoszenie słowa Bożego. W najbliższy piątek (1 lutego br.) w naszej Parafii rozpocznie się seminarium odnowy wiary. Pierwsze spotkanie o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej przy kancelarii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.  
2. W sobotę 2 lutego br. o godz.: 18.45 w naszej Katedrze odbędzie się koncert Kolędy Pospieszalskich 2019. Jest to piękne spotkanie modlitewne i ewangelizacyjne. 
3. 2 lutego br. (sobota) w kościele św. Brata Alberta w Zamościu przy ul. Dembowskiego 24, po Mszy św. o godz.: 18:00 odbędzie się spotkanie z Lechem Dokowiczem - twórcą filmowym, inicjatorem Wielkiej Pokuty Narodowej i akcji modlitewnej Różaniec do Granic. O swoich doświadczeniach i obecności w życiu Boga Lech Dokowicz opowie podczas konferencji ,,Zagrożenia duchowe we współczesnym świecie”.
1. Wspólnota GALILEA organizuje kurs ALFA w Kościele MB Królowej Polski. Początek we wtorek 29 stycznia br. o godz.: 18.00. 
2. W Parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu w dniach 4-6 lutego br. organizowane są rekolekcje o MODLITWIE OSOBISTEJ. 
3. W tym tygodniu przypada:
I piątek miesiąca - księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
I sobota miesiąca a zarazem Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem MB Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. będą błogosławione świece – gromnice. Msze św. w Katedrze o godz.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Modlitwa różańcowa z okazji pierwszej soboty miesiąca będzie po Mszy św. o godz.: 9.00. 
Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na siostry klauzurowe. 
Również 2 lutego przypada 13 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Mariana Rojka, Pasterza Diecezji. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
4. Za tydzień I Niedziela Miesiąca – wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca będzie o godz.: 11.40, przed Mszą św. o godz. 12.00. 
5. W niedzielę (3 lutego) będziemy też modlić się w intencji budowy Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej 24 w Zamościu pod nazwą „Rodzinny Dom”. Jest to kolejne piękne dzieło Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Mszy św. o godz.: 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp Mariusz Leszczyński. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rozbudowę domu.  Bez wspólnej modlitwy i wsparcia finansowego to Dzieło Miłosierdzia nie powstanie. W imieniu wszystkich oczekujących i zarządu Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia już dziś z całego serca wszystkim dziękuje. 
6. W dniach 23-26 maja jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Budapesztu. Koszt 600 zł. Zapisy do końca lutego w kancelarii parafialnej. Zaliczka – 200 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami. 
7. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy, jak również przesłane na konto parafialne w wysokości 28 800,00 zł. na prace remontowe przy katedrze. 
8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana †  Franciszek Paszkowiak z ul. Piłsudskiego
† Emilia Kuśmierczuk z ul. Orzeszkowej