V Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
V Niedziela zwykła – 10 II 2019 r.

1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby WSD naszej Diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o klerykach i wychowawcach.
2. Bardzo serdecznie witamy ks. Marka Dobosza, który został przez Pasterze Diecezji zwolniony z funkcji rektora kościoła św. Katarzyny w Zamościu i skierowany do pomocy w naszej Parafii. Ksiądz Marek pełni bardzo ważną funkcję konserwatora diecezjalnego i będzie w najbliższym czasie pomagał w ostatnim etapie prac remontowych i konserwatorskich w Katedrze. Czeka nas do września br., kiedy jest planowane zakończenie projektów, wiele prac konserwatorskich, dlatego bardzo się cieszę z tej pomocy ks. Marka. Rektorem kościoła św. Katarzyny został ks. Marek Żur.


3. Bardzo dziękuję ks. Wiesławowi i panu Zbyszowi za przygotowanie pięknej dekoracji obok Kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej przypominającej o 20-stej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w naszej katedrze. Zachęcamy do obejrzenia dekoracji.
4. Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium odnowy wiary, które rozpoczęło się w ostatni piątek w naszej Parafii. Jest to forma rekolekcji, która trwa 12 tygodni. Uczestnicy w każdy piątek w godzinach 19:00-20:00 spotykają się w sali konferencyjnej na modlitwie oraz każdego dnia przez około 15 minut rozważają słowo Boże w domu. Rekolekcje te rozpoczęła ponad 20-osobowa grupa. Przez najbliższe tygodnie można jeszcze do niej dołączyć.
5. Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość (Wysokie 154) w godzinach od 8:00 do 14:30 jest organizowany pobór krwi.
6. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zamościu zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Janusza Kapeckiego pt. Roztocze – kształty przyrody, które odbędzie się 12 lutego (wtorek) o godzinie 16:30 w Galerii pod św. Kajetanem w siedzibie ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza).
7. Zapraszamy też na ,,Różańcowy Marsz Pokutny”, który rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Katarzyny o godzinie 17.00 w następną niedzielę. A wszystkich mężczyzn zapraszamy na spotkanie z
panem dr. Tomaszem Pasierbkiem na temat Praca - wyrok czy powołanie?. 16 lutego 2019 (sobota) godz. 18:00; Centrum Pastoralne ul. Podchorążych 2.
8. Stowarzyszenie „Krok za krokiem” serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek w ostatnią niedzielę na budowę ,,Domu rodzinnego” w wysokości: 8 008,35 zł.
9. W dniach 23-26 maja br. jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Łagiewnik, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Budapesztu. Koszt 600 zł. Zapisy do końca lutego w kancelarii parafialnej. Zaliczka – 200 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej.
10. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w Katedrze.
11. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana † Marian Wojtasiuk ul. Ciepła
† Helena Mogielnica ul. Łanowa
† Filomena Teresa Zielińska ul. Piłsudskiego