VIII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
VIII Niedziela Zwykła – 03. III. 2019 r.

1. Od dziś do soboty włącznie trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasło brzmi „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podjęcia postanowienia abstynencji w Wielkim Poście oraz modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

2. W najbliższą środę (6 marca) wypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Ten czterdziestodniowy czas postu i umartwienia, ma na celu pomóc nam przygotować się, poprzez nawrócenie i wzmocnienie wiary, do obchodów Misterium Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Kościół wzywa w tym czasie swoich wiernych do walki z grzechem poprzez post, modlitwę i jałmużnę. Pomocą w pracy nad sobą służą rekolekcje wielkopostne, które będą odbywały się w dniach 8-10 kwietnia i będzie je głosił ks. dr Jarosław Przytuła – rektor naszego seminarium duchownego.

3. Środa Popielcowa jest w całym Kościele dniem ścisłego postu (tzn. post ilościowy - możemy spożyć tego dnia trzy posiłki, w tym jeden do syta, obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia do rozpoczęcia 60 roku życia i post jakościowy - wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia). W tym dniu w Katedrze Msze św. o godzinach: 6.30, 7.30, 9.00 i o godz. 18.00. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo popiołu i posypanie głów wiernym.
4. W najbliższą niedzielę (10 marca) o godzinie 12.00 odpust w kaplicy w Mokrem ku czci św. Kazimierza Królewicza.
5. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe w Katedrze.

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa:
w każdy piątek w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00;
w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- dla dorosłych - w piątki o godz. 15.30,
- dla młodzieży - w piątki o godz. 19.00,
- dla dzieci - w soboty o godz. 16.00;
w Nabożeństwach "Gorzkich Żali", z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.15.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na spotkanie formacyjne w następną niedzielę o godzinie 16.00 w sali legionowej.
8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Stanisław Wolski ul. Piłsudskiego
† Janina Rybak z ul. Peowiaków
† Eugeniusz Czerwieniec z Mokrego