II Niedziela Wielkiego Postu 2019

O G Ł O S Z E N I A
II Wielkiego Postu – 17. III. 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym w II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. W ostatnią niedzielę na ,,Krajowy Fundusz Misyjny” zebraliśmy do puszek kwotę 630 zł.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę z przeznaczeniem na prace konserwatorskie w Katedrze w wysokości 7 550,55 zł.


3. W dniach 25-31 marca br. będzie w naszej Parafii Jerycho różańcowe – 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia zapraszamy do czuwania mieszkańców poszczególnych osiedli: 25 marca – mieszkańców Starówki; 26 marca – mieszkańców Mokrego, Hubal i Zatorza, 27 – mieszkańców Kilińskiego; 28 – mieszkańców Peowiaków; 29 – mieszkańców Orzeszkowej, 30 – mieszkańców Podgrobla. Już dziś można wybrać godziny adoracji. Prosimy, aby zapisywać się do zeszytów na stoliku przy kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej. Podczas Jerycha codziennie o 21.00 będzie sprawowana Msza św. za kolejne osiedla, według planu adoracji.
4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa:
w każdy piątek w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00;
w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- dla dorosłych - w piątki o godz. 15.30,
- dla młodzieży - w piątki o godz. 19.00,
- dla dzieci - w soboty o godz. 16.00 - po nabożeństwie próba scholii w salce,
w Nabożeństwach "Gorzkich Żali", z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.15.
5. Przy prezbiterium, obok krzyża, można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
6. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. I ich rodziców. Na Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
7. W dniach 23-25 maja br. jest organizowana pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła w dwudziestą rocznicę pobytu Papieża w Zamościu. Koszt 380 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Zaliczka 200 zł.
8. Dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
9. W piątek, 22 marca o godzinie 17.20 w kościele Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce odbędzie się nabożeństwo do św. Rity, a w kościele Św. Ducha w Hrubieszowie o godz. 19.00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.
10. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” zaprasza na Drogę Krzyżową, która odbędzie się w piątek, 22 marca 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze Zamojskiej i będzie prowadzona przy udziale osób z niepełnosprawnością, ich opiekunów i osób znanych z działalności publicznej na rzecz Zamojszczyzny.
11. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza 24 marca 2019 roku na diecezjalne obchody z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które będą miały miejsce w Katedrze Zamojskiej. Podczas nabożeństwa Gorzki Żali o godz. 17.15 oraz sprawowanej Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się o ochronę ludzkiego życia oraz o jego wartości i godności.
12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu informuje, że od 4 marca do 30 kwietnia 2019 roku trwają zapisy do klas I. Więcej szczegółów w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej szkoły. Również Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu prowadzi nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020. Nauka w szkole katolickiej jest bezpłatna. Oprócz solidnego, katolickiego wychowania i wysokiego poziomu nauczania ze wszystkich przedmiotów, szkoła oferuje dla chętnych uczniów 6 godzin w ciągu tygodnia języka angielskiego oraz elementy dwujęzyczności. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
13. Szkoła Podstawowa w Mokrem informuje, że prowadzi nabór do oddziałów przedszkolnych dla trzy, cztery i pięciolatków oraz do klas starszych. Zapisy prowadzone są codziennie w godz. 8.00 - 14.00 w Szkole Podstawowej w Mokrem.

14. W czwartek w salce przy kancelarii o 17:00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
15. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
16. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Wojciech Duchnowski z ul. Peowiaków