III Niedziela Wielkiego Postu 2019

O G Ł O S Z E N I A
III Wielkiego Postu – 24 III 2019 r.

1. W dniach 25-31 marca br. będzie w naszej Parafii Jerycho różańcowe: 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia zapraszamy do czuwania mieszkańców poszczególnych osiedli: 25 marca – mieszkańców Starówki; 26 marca – mieszkańców Mokrego, Hubal i Zatorza, 27 – mieszkańców Kilińskiego; 28 – mieszkańców Peowiaków; 29 – mieszkańców Orzeszkowej, 30 – mieszkańców Podgrobla. Już dziś można wybrać godziny adoracji. Prosimy, aby zapisywać się do zeszytów na stoliku przy kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej. Podczas Jerycha codziennie o 21.00 będzie sprawowana Msza św. za kolejne osiedla, według planu adoracji. Szczegółowy plan adoracji jest podany w gablocie z ogłoszeniami. Szczególnie zapraszamy wszystkich na Mszę św. z uwielbieniem we wtorek, 26 marca, na godzinę 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Piotr Jakubiak, a śpiewy będzie prowadził zespół pod kierunkiem ks. Piotra Spyry. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.


2. Jutro, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 18.00 w naszej Katedrze będzie uroczysta Msza św. odpustowa Parafii Franciszkanów z okazji 25-lecia powrotu ojców do Zamościa. Eucharystii będzie przewodniczył Pasterz Diecezji. Tą uroczystością rozpoczniemy także Jerycho Różańcowe w naszej Parafii i całej Diecezji.
3. Jutro przeżywamy również Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zachęcamy, aby podejmować duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje można pobrać dzisiaj i jutro przy ołtarzu Matki Bożej Odwachowskiej. Należy ją wypełnić, zachować przy sobie i przez 9 miesięcy modlić się o uratowanie życia adoptowanego dziecka oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.
4. Jutro wyjątkowo nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa:
w każdy piątek w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00;
w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- dla dorosłych - w piątki o godz. 15.30,
- dla młodzieży - w piątki o godz. 19.00,
- dla dzieci - w soboty o godz. 16.00 - po nabożeństwie próba scholii w salce,
w Nabożeństwach "Gorzkich Żali", z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.15.
6. Przy prezbiterium, obok krzyża, można już składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
7. Do naszej Katedry wrócił po renowacji ołtarz z obrazem Jezusa Miłosiernego. Do końca maja zostanie ukończona konserwacja wszystkich ołtarzy.
8. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. I ich rodziców. Na Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
9. W dniach 23-25 maja br. jest organizowana pielgrzymka szlakiem św. Jana Pawła w dwudziestą rocznicę pobytu Papieża w Zamościu. Odwiedzimy: Łagiewniki, Kraków, Zakopane, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Koszt 380 zł. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Zaliczka 200 zł.
10. Dzisiaj po Mszy św. można nabyć u młodzieży paschaliki oraz baranki wielkanocne w cenie 5 zł, rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary te są przeznaczone na dzieło pomocy dzieciom organizowane przez CARIAS. Z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, jest organizowana również zbiórka do puszek do budowę „Rodzinnego Domu” dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. A w przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zamościu będą zbierali datki do puszek na remont budynku przeznaczonego dla młodzieży i osób dorosłych. Zbiorka będzie się odbywała w ramach Kampanii Kilometry Dobra.
11. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie na temat Johna Ronalda Tolkiena, które odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia: ul. Ormiańska 1; 25 marca o godz.: 16.00.
12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Ryszard Lewicki z ul. Klonowej
† Marianna Lepa z ul. Klonowej