IV Niedziela Wielkiego Postu 2019

O G Ł O S Z E N I A
IV Wielkiego Postu – 31 III 2019 r.

1. Dzisiaj kończymy w naszej Parafii Jerycho Różańcowe, przez następne siedem dni i nocy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Parafii Obsza. Bardzo dziękujemy ks. Łukaszowi za głoszone słowo Boże i zachętę do modlitwy za kapłanów. Dziękujemy również wszystkim za wspólną modlitwę podczas Jerycha Różańcowego.
2. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w sali katechetycznej w każdy poniedziałek w godzinach 18.45-19.30. Spotkania prowadzi ks. Maciej i są one doskonałą okazją do pogłębiania swojej wiary i poznawania Bożego słowa.


3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta; I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz.: 17.00 – Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa; I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny rozpocznie się Mszą św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00, po której będzie adoracja NS, modlitwa różańcowa podczas procesji z kopią Obrazu MB Odwachowskiej i Apel Jasnogórski; I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.
4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa: w każdy piątek w Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00; w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dla dorosłych - w piątki o godz. 15.30; dla młodzieży - w piątki o godz. 19.00; dla dzieci - w soboty o godz. 16.00 - po nabożeństwie próba scholii w salce, w Nabożeństwach "Gorzkich Żali", z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.15.
5. Przy prezbiterium, obok krzyża, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
6. We wtorek, 2 kwietnia, wypada 14. rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na wspólną dziękczynną modlitwę różańcową przy pomniku naszego Papieża na godzinę 21.00. Modlitwa zakończy się o 21.37. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą znicze.
7. W środę, 3 kwietnia, o godzinie 19.00 w kościele Świętego Krzyża w Zamościu odbędzie się Nauczycielska Droga Krzyżowa.
8. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.30 w sali konferencyjnej będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.
9. W następny poniedziałek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne – szczegółowy program w gablocie z ogłoszeniami.
10. Dzisiaj po Mszy św. można nabyć u młodzieży paschaliki oraz baranki wielkanocne w cenie 5 zł, rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary te są przeznaczone na dzieło pomocy dzieciom organizowane przez CARIAS. U harcerzy można nabyć palemki, a członkowie Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zamościu zbierają datki do puszek na remont budynku przeznaczonego dla młodzieży i osób dorosłych. Zbiorka odbywał się w ramach Kampanii Kilometry Dobra.
11. W przyszłą niedzielę oraz podczas rekolekcji wspólnota Galilea będzie sprzedawać stroiki wielkanocne, albumy z naszą Katedrą oraz wyjątkowy upominek z naszej Parafii – Miód infułacki. Dochód jest przeznaczony na cele ewangelizacyjne oraz prace przy Katedrze.
12. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim spotkanie młodzieży z naszej Diecezji z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Wyjazd autokarem z naszej Parafii o godzinie 13.30, powrót około 20.00. Koszt wyjazdu 5 zł. Zapisu u ks. Macieja.
13. Parafia św. Michała Archanioła organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 9-16 czerwca, a Parafia Świętej Bożej Opatrzności – do znanych sanktuariów Europy: Fatimy. Lourdes, La Salette i innych w dniach 1-11 lipca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
14. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Renata Wachowicz, ul. Oboźna
† Zbigniew Niemczuk, ul. Kilińskiego
† Urszula Choczyńska, ul. Redutowa
† Wiesława Bzdyń z ul. Redutowa
† Jan Mastalerz, ul. Peowiaków
† Wiesława Pałka, ul. Oboźna
† Mirosław Litwin, ul. Sadowisko
† Waldemar Orzech, Rynek Wielki