II Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
II Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu w naszej Katedrze ku czci św. Tomasza Apostoła. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi Brodziakowi za głoszenie przez cały dzień słowa Bożego. Po każdej Eucharystii będzie dzisiaj wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia przed obrazem Jezusa Miłosiernego, po Mszy św. o 18.00 koronka będzie uroczyście zaśpiewana.


2. Dziękujemy za ofiary na tacę złożone w ubiegłą niedzielę na KUL w wysokości 7 072,42 zł oraz do puszek na prace przy katedrze w wysokości: 705,14 zł. W ostatnim tygodniu złożono też ofiary indywidualne na ten cel: 2x50 zł; 2x100 zł oraz 700,00 zł od Legionu Maryi, który przeżywał wczoraj w Katedrze doroczną uroczystość Acies. Bardzo dziękujemy również wspólnocie GALILEA, która przed świętami zebrała ofiary za miód infułacki i albumy z Katedrą w wysokości 1 640,00 zł. Dzisiaj po każdej Mszy św. panie ze Straży Hornowej NSPJ zapraszają na kawę, herbatę i ciasto. Będzie można u nich również nabyć Staropolski Miód infułacki, piękne albumy z Katedrą oraz inne pamiątki z naszej Parafii. Ofiary te są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie.
3. W najbliższy wtorek (30 kwietnia) o godzinie 19.00 w sali obok kancelarii rozpoczynają się katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez neokatechumenat. Członkowie Drogi będą dzisiaj po każdej po Mszy św. rozdawać ulotki z informacjami. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów również w gablocie z ogłoszeniami.
4. We wtorek (30 kwietnia) wypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka, pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie.
5. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach. Nabożeństwa majowe w Katedrze sprawowane będą codziennie o godz. 17.40. Wyjątkami są: I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca oraz I sobota miesiąca – w te dni po Mszy św. wieczornej.
6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – po Mszy św. o 18.00 Godzina święta i modlitwa za kapłanów; I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach w czwartek (2 maja), w piątek o godz.: 17.00 Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa; I sobota miesiąca – Wieczernik Maryjny: Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00, adoracja NS i procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej, na zakończenie Apel Jasnogórski.
7. Za tydzień I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, natomiast po Mszy św. o 10.30 – modlitwa różańcowa, na którą zapraszamy również dzieci modlące się na różańcu za misje.
8. W najbliższą niedzielę (5 maja) o godzinie 18.00 będzie w Katedrze Msza św. za zmarłych Maurycego Zamoyskiego († 80 r. śm.) i Marię Zamoyską († 50 r. śm.).
9. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Eucharystii zbierane są do puszek ofiary na "Fundusz CARITAS". Składamy „Bóg zapłać!”
10. W piątek (3 maja) o godzinie 10.00 będzie w Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału w uroczystościach patriotycznych. Szczegóły na plakacie. 3 maja o godzinie 12.00 w Parafii Królowej Polski suma odpustowa.
11. W dniach od 1 do 5 maja br. kancelaria Parafialna nieczynna.
12. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli"
13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Maria Magryta ul. Kilińskiego
† Marianna Kasprzak, ul. Oboźna