V Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

1. Bóg zapłać ks. Sylwestrowi Zwolakowi dyrektorowi Katolickiego Radia Zamość za głoszone słowo Boże w dniu dzisiejszym. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na naszą diecezjalną rozgłośnię.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na prace w Katedrze w wysokości: 7882,59 zł . W ostatnim tygodniu złożono na ten cel ofiary indywidualne: 2x50 zł, 2x100 zł i 200 zł.


3. Nabożeństwa majowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
4. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 będzie w naszej Parafii uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii św., a o godzinie 12.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Śrutwy z okazji 20. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w naszej Parafii. Po Eucharystii będzie nadanie terenowi przy Katedrze Zamojskiej (przed dzwonnicą) imienia ,,Skwer św. Jana Pawła II”.
5. Dzisiaj będzie Msza św. z okazji ,,poświęcenie pól” przy figurze na osiedlu Podgroble o godzinie 16.00.
6. Trzydniowa autokarowa Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II w 20. rocznicę pobytu Papieża w Zamościu (Kraków - Łagiewniki – Zakopane – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska) wyruszy 23 maja o godzinie 7.00 z parkingu obok PZU. Osoby zapisane na wyjazd prosimy, aby były obecne na parkingu o 6.50.
7. Jest również organizowana z naszej Parafii autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę na spotkanie Straży Honorowej NJPJ w dniach 14-15 czerwca br. Koszt przejazdu autokarem oraz noclegów: 135 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Będzie też piesza pielgrzymka na sumę odpustową do Radecznicy dnia 13 czerwca – wyjście w nocy o godzinie 01.30 z Katedry. Powrót autokarem po sumie, czyli wyjazd z Radecznicy około 13.30. Koszt: 25 zł. Zapisy na obie pielgrzymki w kancelarii lub zakrystii do końca maja.
8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Wiktor Kowal, ul. Kamienna
† Tadeusz Łyś, Mokre
† Wiesława Jarosz, ul. Oboźna
† Mariusz Czuk, ul. Peowiaków