VI Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
VI Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019 r.

1. W ostatnią niedzielę zebrano ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość w wysokości: 1471,71 zł. Wielkie Bóg zapłać!
2. Bóg zapłać za ofiarę na prace przy Katedrze od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych ze SP nr 10 i Mokrego oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły Krok za Krokiem w wysokości: 2615,00 zł.


3. Dzisiaj w kościele św. Brata Alberta w Zamościu o godz. 15:00 będzie wspólna modlitwa „Różaniec dla Matki”. Serdecznie zapraszamy.
4. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w sali katechetycznej w każdy poniedziałek w godzinach 18.45-19.30. Spotkania prowadzi ks. Maciej i są one doskonałą okazją do pogłębiania swojej wiary i poznawania Bożego słowa.
5. W dniach 7-8 czerwca, czyli w piątek od godz. 18.00 do godz. 21.00 i w sobotę w godzinach 9.00-18.00, w sali obok kancelarii, odbędą się, cieszące się dużym zainteresowaniem w Polsce, Warsztaty Tato.Net „7 dekretów efektywnego ojcostwa”. Jest to ciekawe, nowatorsko zaplanowane, wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą odkrywać swoje ojcostwo
i podnosić kompetencje wychowawcze. Pierwszego dnia razem z ojcami zapraszamy również ich żony – matki dzieci. Będzie to blok poświęcony zagadnieniu: Jak żona może pomóc mężowi w byciu efektywnym ojcem. Zapisy na warsztaty na stronie internetowej. Adres strony na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
6. Dnia 9 czerwca w naszym mieście po raz kolejny przejdzie marsz w obronie życia i rodziny pod hasłem: „Jesteście naszą nadzieją...” (św. Jan Paweł II). Rozpocznie się on Mszą świętą w kościele Matki Bożej Królowej Polski o godz. 10:00, a zakończy – przy Katedrze na Skwerze św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pragnie silnych i zdrowych rodzin. Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości! Szczegóły na plakatach.
7. Nabożeństwa majowe, a od 1 czerwca czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
8. Jest organizowana z naszej Parafii piesza pielgrzymka na sumę odpustową do Radecznicy dnia 13 czerwca – wyjście w nocy o godzinie 01.30 z Katedry. Powrót autokarem po sumie, czyli wyjazd z Radecznicy około 13.30. Koszt: 25 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do końca maja. Można również zapisać się na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 18-25 sierpnia. Szczegółowe informacje u ks. Macieja.
9. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbywają się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej. Dlatego bardzo zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Piotr Porębski, ul. Kilińskiego