Niedziela Zesłania Ducha Świętego

O G Ł O S Z E N I A
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii panią Patrycję Hurlak, dziękujemy za świadectwo. Pani Patrycja po Mszy św. wieczornej wygłosi konferencję o Eucharystii. Po każdej Mszy św. można nabyć przy dzwonnicy książki pani Patrycji Hurlak. Są to bardzo ciekawe, pisane prostym językiem publikacje oraz autobiografia Nawrócona wiedźma (również w wersji audiobook).

2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej.


3. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o 9.00.
4. Jest organizowana z naszej Parafii piesza pielgrzymka na sumę odpustową do Radecznicy dnia 13 czerwca – wyjście w nocy o godzinie 01.30 z Katedry. Grupie od początku będzie towarzyszył autokar, który powiezie bagaże. Powrót autokarem po sumie, czyli wyjazd z Radecznicy około 13.30. Koszt: 25 zł. Zapisy do środy w kancelarii lub zakrystii. Można również zapisać się na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 18-25 sierpnia. Szczegółowe informacje u ks. Macieja.
5. W czwartek, 13 czerwca, w Mokrem przy kaplicy św. Antoniego o godz.: 16.00 będzie Msza św. z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w naszej Parafii oraz odnowienia kaplicy. Po Eucharystii otwarcie wystawy zdjęć pt. Od Mokrego Wszystko się zaczęło... Serdecznie zapraszamy.
6. W następną niedzielę uroczystości odpustowe w parafiach Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce (słowo Boże wygłosi ks. Michał Maciołek) oraz w św. Brata Alberta w Zamościu (słowo Boże wygłosi ks. Janusz Lekan). Sumy odpustowe o godz.: 12.00.
7. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w Katedrze. Złożono ostatnio ofiary indywidualne: 50 zł oraz 150 zł od KŻR nr 5. W miesiącu maju pielgrzymi i turyści złożyli ofiary za zwiedzanie Katedry oraz krypt w wysokości: 10 800,00 zł. Wielkie Bóg zapłać! Prace w katedrze powoli dobiegają końca, obecnie trwają intensywne prace przy tabernakulum; na Boże Ciało będzie już gotowe całe prezbiterium.
8. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Andrzej Wróbel, ul. Piłsudskiego