Niedziela Trójcy Świętej 2019

O G Ł O S Z E N I A
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne, księdzu Dominikowi za wygłoszone słowo Boże, alumnom za piękną posługę. Wspierajmy modlitwą wychowawców i alumnów seminarium oraz módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.


3. W środę, 13 czerwca w pieszej pielgrzymce do Radecznicy uczestniczyło 40 osób, przewodnikiem grupy był ks. Krzysztof Hawro. Bóg zapłać za modlitwę i świadectwo wiary.
4. Jutro, w poniedziałek o 9:00 – Msza św. z okazji zakończenia roku szkolonego dla SP nr 10, a w środę o 11.00 – dla Szkoły Krok za Krokiem oraz o 8.00 dla SP w Mokrem w kaplicy w Mokrem i o 9.00 w kościele św. Katarzyny dla I LO.
5. W poniedziałek o godz. 16.00 – odbiór kart na rekolekcje oazowe, a potem gra miejska i piknik dla oazowiczów. We wtorek o 17:00 – ognisko na zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów.
6. W czwartek, 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Kancelaria będzie nieczynna. Tego dnia Msze św. w Katedrze o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 16.00. Tradycyjnie po uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 – procesja eucharystyczna ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda do Rynku Wielkiego do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy kościele OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim.
7. Przypominamy, że po procesji nie będzie Mszy św. Bardzo serdecznie prosimy o dekorację domów emblematami religijnym i flagami. Prosimy też, aby nie parkować pojazdów na trasie procesji, szczególnie na wąskich ulicach Starego Miasta (Kościuszki i Moranda). Prosimy członków Kółek Różańcowych, grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń religijnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci z klas III i IV do sypania kwiatów i asysty przy chorągwiach.
8. W Boże Ciało o 20.00 już po raz trzeci na Rynku Wielkim odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia. Będzie to modlitewne spotkanie, połączone ze śpiewem i adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzone przez ks. Krzysztofa Kralkę – rekolekcjonistę i lidera zespołu "Razem za Jezusem". Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, Marzena i Zbigniew Małkowicz z zespołu "Lumen", Janusz Szrom, zespół Razem za Jezusem, zamojscy artyści i chór. Serdecznie zapraszamy!
9. W piątek, 22 czerwca w Parafii św. Bożej Opatrzności na Karolówce odbędzie się kolejne nabożeństwo do św. Rity, początek o godzinie 17.20.
10. W niedzielę, 23 czerwca będziemy gościć w naszej Parafii ks. Jarosława Przytułę oraz wolontariuszy, którzy wraz z Księdzem będą podczas wakacji prowadzić rekolekcje w Afryce z Tanzanii. Wśród naszych gości będzie rodzona siostra śp. Heleny Kmieć, która zginęła w 2017 roku w wyniku ugodzenia nożem w czasie napadu na placówkę w Boliwii, gdzie posługiwała. Wolontariusze będą zbierali ofiary do puszek na bilety do Tanzanii.
11. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich członków grup religijnych z naszej Parafii z dziećmi i rodzinami na Mszę św. dziękczynną w najbliższą niedzielę na 12.00 na zakończenie roku formacji. Po Mszy św. zapraszamy na piknik do ogrodu.
12. Wójt Gminy Zamość informuje, że został przedłużony termin na składanie ankiet do udziału w gminnym projekcie zakupu kolektorów słonecznych. W niedzielę 23 czerwca odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna z okazji 75. Bitwy pod Osuchami. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
13. W zakrystii lub kancelarii można złożyć podpisy popierające ustawę, której celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Można też zapoznać się za szczegółami tej propozycji.
14. Ksiądz Proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na prace przy katedrze w Parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wysokości: 9 142,54 zł. W ostatnim tygodniu złożono na ten cel ofiary indywidualne: 50 zł, 100 zł i 200 zł.
15. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
16. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Janina Kess, ul. Kamienna