XII Niedziela zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XII niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii ks. Jarosława Przytułę oraz wolontariuszy, którzy wraz z Księdzem będą podczas wakacji prowadzić rekolekcje oazowe w Afryce z Tanzanii. Bardzo dziękujemy ks. Jarosławowi za słowo Boże, a wolontariuszom za świadectwo. Po Mszy św. wolontariusze będą zbierali ofiary do puszek na bilety do Tanzanii.


2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała: ks. Wiesławowi i panu Kościelnemu za przygotowanie ołtarza, pani organistce i chórowi parafialnemu, strażakom z Mokrego, dzieciom, które sypały kwiaty, członkom grup religijnych z naszej Parafii, a także duszpasterzom i wspólnotom Parafii Ojców Franciszkanów, kościoła św. Katarzyny i kościoła oo. Redemptorystów. Zapraszamy serdecznie wszystkich za zakończenie Oktawy Bożego Ciała – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej procesja do czterech ołtarzy wokół Katedry.
3. W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się wtedy też Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Katedry Zamojskiej z okazji 150-lecia Straży w Polsce. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Kanclerza o godzinie 18.00.
4. Dzisiaj o 12.00 będzie Msza św. dziękczynną na zakończenie roku formacji dla grup religijnych z naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy na piknik do ogrodu.
5. W zakrystii lub kancelarii można złożyć podpisy popierające ustawę, której celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Można też zapoznać się za szczegółami tej propozycji.
6. W piątek, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętamy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Msze św. w Katedrze o godzinach: 6.30; 7.00, 8.00 oraz 18.00. Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył o. Antonello – jeden z dwóch kapłanów, którzy w 2017 roku prowadzili rekolekcje na stadionie OSiR w Zamościu. Po Mszy św. będzie modlitwa uwielbienia prowadzona przez Ojca. Szczegóły na plakatach.
7. Kustosz Sanktuarium MB Krasnobrodzkiej ks. prał. Eugeniusz Derdziuk zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 1-2 lipca br. Z parafii św. Brata Alberta w Zamościu 1 lipca o godziny 7.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Krasnobrodu na uroczystości wieczorne. Zapisy na obie pielgrzymki w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. W sobotę, 22 czerwca 2019 r., Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące naszej Parafii: ks. mgr Wiesław GÓRNIAK, z dniem 16 sierpnia 2019 r. został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach; a ks. mgr Rajmund CUR, dotychczasowy wikariusz parafii pw. MB Szkaplerznej w Łabuniach został mianowany wikariuszem naszej Parafii.
9. Ksiądz Proboszcz w ubiegłą niedzielę głosił kazania i zbierał ofiary na prace przy katedrze w Parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Złożono ofiary w wysokości: 8 068,61 zł. Wielkie Bóg zapłać.
10. Od następnej niedzieli w kaplicy w Mokrem Msza św. o godz. 14.00; od jutra do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu w godzinach: 16.00-18.00.
11. Przy wejściach do Katedry można nabyć najnowszy numer "Niedzieli".
12. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny...”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje w naszej Ojczyźnie.
13. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: † Maria Prus, ul. Ciepła