XIV Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XIV niedziela zwykła – 7 lipca 2019 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.
2. Przypominamy wszystkim, że w czasie wakacyjnych wędrówek, odwiedzając miejsca kultu religijnego (nie tylko kościoły, ale także miejsca innych wyznań) obowiązuje zawsze odpowiedni, stosowny ubiór. Pamiętajmy również, że świątynie są przede wszystkim miejscami modlitwy, więc nie zwiedza się ich w czasie nabożeństw.


3. Do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko popołudniu w godzinach: 16.00-18.00, a w soboty od 9.00 do 11.00.
4. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w Zamojskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 2 sierpnia. Grupę Zamojską poprowadzi ks. Maciej. Zapisy będą prowadzone w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej od dnia 25 lipca do 1 sierpnia w godzinach 10.00-14.00. Młodzież do lat 15 włącznie, pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat – za pisemną zgodą rodziców. Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 100 zł.
5. W nastepna niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w Katedrze. Złożono ostatnio na ten cel ofiary indywidualne: 3x50 zł, 2x100 zł, 1000 zł oraz 500 zł od Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W miesiącu czerwcu pielgrzymi i turyści złożyli ofiary za zwiedzanie Katedry oraz krypt w wysokości: 15 602,00 zł. Bardzo dziękujemy pielgrzymom i turystom za ich wkład w prace przy Katedrze oraz wszystkim przewodnikom za owocną współpracę. Jak widać prace w Katedrze dobiegają końca, na Wikarówce zakończą się do końca września br., a na Infułatce do końca kwietnia 2020 r. Od października br. w Muzeum Sakralnym na Wikarówce będą eksponowane między innymi: Relikwiarz Rąbka Szaty Najświętszej Maryi Panny, Relikwiarz św. Tomasza Apostoła, Relikwiarz Drzewa Krzyża Świętego, Relikwiarz Ciernia z Korony Chrystusa – oczywiście wraz z relikwiami. Ich wartość religijna i artystyczna jest ogromna; nie tylko na skalę ogólnopolską, ale i światową. W tym roku od stycznia do czerwca na prace remontowe i konserwatorskie nasza Parafia zebrała kwotę 134 349,88 zł. Wielkie Bóg zapłać za wszelkie ofiary! Dzięki naszej wspólnej trosce najcenniejsze zabytki ruchome i nieruchome naszej Parafii i naszego Miasta zostaną zachowane dla kolejnych pokoleń.
6. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer Niedzieli.
7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Tomasz Sałek, ul. Piłsudskiego
† Czesław Malowany, ul. Kamienna
† Eustachiusz Kuźmiński, ul. Peowiaków
† Augustyn Łaśko, Hubale
† Stefan Grzyb, Mokre