XV Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XV niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w Katedrze. Wielkie Bóg zapłać!

2. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim ks. prał. Czesław Grzyb zaprasza wszystkich na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Tomaszowskiej połączone z obchodami 25. rocznicy koronacji jej cudownego wizerunku oraz XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina i powołanie”, które odbędą się w dniach 15-16 lipca 2019 w Tomaszowskim Sanktuarium. Słowo Boże podczas Mszy świętych w dniu odpustu będzie głosił ks. Józef Maciąg, a uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja ks. Abp Józef Michalik – emerytowany metropolita przemyski. Wierni chcący przyjąć szkaplerz karmelitański będą mogli to uczynić po każdej Mszy świętej w dniu odpustu.

3. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w Zamojskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 2 sierpnia. Grupę Zamojską poprowadzi ks. Maciej. Zapisy będą prowadzone w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze Zamojskiej od dnia 25 lipca do 1 sierpnia w godzinach 10.00-14.00. Karty wpisowe można pobrać w zakrystii. Młodzież do lat 15 włącznie, pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat – za pisemną zgodą rodziców. Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 100 zł.

4. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer Niedzieli.

5. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana † Edward Świstek, ul. Błonie.