XVI Niedziela zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XVI Niedziela Zwykła – 21. VII. 2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy. Bardzo dziękujemy za wsparcie tego szlachetnego dzieła.

2. Organizatorzy Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają od 2 sierpnia na wspólne rekolekcje w drodze. Zapisy będą prowadzone w Sekretariacie Pielgrzymki przy naszej Katedrze od 25 lipca do 1 sierpnia w godzinach od 10.00 – 14.00. W kancelarii i zakrystii można już dziś pobrać formularze.

3. Do 30 września br. trwa zbiórka używanych okularów przeciwsłonecznych oraz okularów korekcyjnych dla mieszkańców Afryki. Bliższych informacji udziela ks. Krzysztof Hawro, rejonowy koordynator ds. misji. Okulary można przynosić do kancelarii lub zakrystii.

4. Jutro, 22 lipca, o godz. 17.30 odbędzie się w Parafii Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce nabożeństwo do św. Rity – patronki matek i kobiet oraz spraw trudnych i beznadziejnych. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy w czwartek, 25 lipca, święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjne poświęcenie pojazdów mechanicznych na ulicach przy naszej Katedrze.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na prace przy Katedrze w wysokości: 8 700,73 zł.

7. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli".

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Bogdan Pardus, ul. Oboźna
† Mariusz Gajewski, ul. Orzeszkowej