XVII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XVII niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.

1. W sekretariacie pielgrzymki w godz.: 10.00-14.00 trwają jeszcze zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą z Katedry w piątek 2 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00. W czwartek 1 sierpnia, o godz. 20.00 – Apel Jasnogórski. Do 2 sierpnia przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego można do puszki składać kartki z intencjami, w których będą się modlić Pielgrzymi.

2. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Kościół szczególnie w tym czasie zachęca do abstynencji i modlitwy w intencji trzeźwości i Ojczyzny.

3. Parafia Tarnogród przekazała tacę na budownictwo sakralne w wysokości 4 077,00 zł. na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Ks. Proboszczowi. Złożono również na ten cel w ostatnich tygodniach ofiary indywidualne: 30 zł, 6x50 zł, 3x100 zł, 2x200 zł oraz 300 zł. Bóg zapłać.

4. Złożono w ostatnią niedzielę ofiary do puszek oraz na tacę w czwartek z racji błogosławieństwa pojazdów ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w wysokości 1 950,00 zł. Bardzo dziękujemy za wsparcie tego szlachetnego dzieła.

5. Parafia św. Stanisława w Górecku Kościelnym zaprasza na kolejny Festiwal Pieśni Maryjnej do Dąbrowy 4 sierpnia 2019 r.; o 18.00 koncert zespołu VOX. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

6. W czwartek, 1 sierpnia odbędą się w Zamościu uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program jest bardzo bogaty. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. na godzinę 15.30 do Katedry, a potem na Godzinę „W” na Rynek Wielki. Zachęcamy do zabrania ze sobą biało-czerwonych flag. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

7. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca; I piątek miesiąca; I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca po Mszy św. o 18.00 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów, w I piątek miesiąca z racji wakacji nie ma odwiedzin chorych, Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu NMP w I sobotę miesiąca o godz. 18.00, potem 15 minut adoracji Najświętszego Sakramentu oraz procesja z kopią Obrazu MB Odwachowskiej wokół Katedry i modlitwa różańcowa. Nabożeństwo zakończy się około godziny 19.30 apelem w kaplicy Matki Bożej Odwachowskiej. W I niedzielę miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.

8. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu (ul. Orlicz Dreszera 14) stara się o 100 000,00 zł na sprzęt rehabilitacyjny. Każdy może wspomóc te starania pobierając odpowiednią aplikację na telefon. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

9. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer Niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: † Zbigniew Kasprzyk, Mokre.