XIX Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XIX niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszej Parafii. W ostatnim czasie złożono ofiary indywidualne: 50 zł, 150 zł, 2x200 zł, 500 zł od rodziców dziecka z wczorajszego chrztu.

2. W środę (14 sierpnia) uczestnicy pieszej pielgrzymki dotrą na Jasną Górę. Z naszej Parafii uczestniczy kilkadziesiąt osób. Chcemy też podzielić się radosną informacją, że w tym roku w rekolekcjach oazowych uczestniczyła z naszej Parafii 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży oraz 8 ministrantów – w rekolekcjach Liturgicznej Służby Ołtarza. Kilkanaście harcerek z ZHR uczestniczyło w wakacyjnych obozach, a kilkunastu zuchów w półkolonii zorganizowanej przy Parafii przez harcerzy: Mikołaja Nowosada, Szymona Kapłona, Wiktora Siczka oraz Sebastiana Kuczyńskiego. Bardzo dziękujemy ks. Leszkowi i ks. Maciejowi za zebranie tak licznych grup na rekolekcje i obozy.

3. W środę (14 sierpnia) w kalendarzu liturgicznym wypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to również dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

4. W czwartek (15 sierpnia) Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, po każdej Eucharystii błogosławienie zbóż, ziół, owoców i kwiatów. W tym dniu kancelaria nieczynna.

5. W najbliższą niedzielę (18 sierpnia) o godz.: 17.00 będzie w kościele św. Katarzyny Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej Pokutny Marsz Różańcowy.

6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodzieży Exodus Młodych, które odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2019 w Zwierzyńcu. Szczegóły spotkania na plakacie i stronie: www.exodusmlodych.pl. W tym roku gościem specjalnym będzie o. John Bashobora z Ugandy, który w środę (21 sierpnia) o 18.00 odprawi Mszę św. w naszej Katedrze. Po Eucharystii będzie prowadził nabożeństwo.

7. Za dwa tygodnia w niedzielę (25 sierpnia) o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie grobów i otoczenia.

8. W czwartek (15 sierpnia) kończy posługę w naszej Parafii ks. Wiesław Górniak, od 16 sierpnia będzie pracował w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach. Serdecznie dziękujemy ks. Wiesławowi za 5 lat owocnej pracy duszpasterskiej i piękne świadectwo życia kapłańskiego.

9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Niedzieli przy wyjściach z Katedry.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Marek Grela, Mokre
† Bronisław Turczyniak, ul. Peowiaków