XXI Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A
XXI niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji ofiar wojen i bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św. w katedrze jak w dni powszednie.

3. W następną niedzielę (1 września) wypada I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca.

4. W następną niedzielę (1 września) wspominamy również 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W kościele św. Michała podczas Mszy św. o godzinie 18.00 w ramach obchodów uroczystości miejskich będziemy się modlili o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WSD naszej diecezji.

6. W poniedziałek (2 września) rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, przypominamy dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom o sakramencie spowiedzi. Przypominamy też, że obowiązkiem rodziców jest posyłanie dzieci na katechezę w szkole i przedszkolu.

7. Powoli przygotowujemy się do Odpustu Parafialnego. Ponieważ w niedzielę (8 września) są Diecezjalne Dożynki w Krasnobrodzie, odpust w naszej Katedrze będzie w tym roku w sobotę (7 września). Sumie Odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. abp Józef Michalik – współpracownik św. Jana Pawła II i emerytowany arcybiskup Przemyśla. Śpiewy podczas procesji będzie prowadziła Nieetatowa Orkiestra Wojskowa w Zamościu. O godz.: 18.00 będzie Msza św. z okazji Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. A w niedzielę (8 września) podczas Mszy św. o 18.00 śpiewy będzie prowadził Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po Eucharystii będzie koncert chóru. Chór ten przyjedzie do naszej Katedry dzięki staraniom pana Posła Sławomira Zawiślaka. W czasie uroczystości będzie można zwiedzać na Skwerze św. Jana Pawła II przygotowaną przez Miasto Zamość plenerową wystawę zdjęć autorstwa pana Janusza Kawałko z pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu w 1999 r.

8. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Niedzieli przy wyjściach z Katedry. Podręczniki do katechezy można nabyć między innymi w sklepiku przy Katedrze.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: † Edward Terlecki, ul. Ciepła
† Tadeusz Kubik, ul. Kamienna
† Jadwiga Irena Aurzecka, ul. Peowiaków