XXII Niedziela Zwykła 2019

O G Ł O S Z E N I A

XXII Niedziela Zwykła – 1 IX 2019 r.

1. Przypominamy, że już trwa zwykły porządek Mszy św., czyli na tygodniu Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00, a w niedzielę i uroczystości jak dotychczas.

2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, która jest przeznaczone na WSD naszej diecezji. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o 15.00 Msza św. za ofiary wojen i naszych bliskich zmarłych na cmentarzu komunalnym.

4. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego: w poniedziałek (2 września) o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej w kaplicy w Mokrem, o godz. 9.00 – dla I LO w kościele św. Katarzyny i o godz. 11.00 w Katedrze dla Niepublicznej Szkoły Specjalnej Krok za Krokiem, od 10.30 – spowiedź. We wtorek (3 września) o godz. 9.00 w Katedrze – dla Szkoły Podstawowej nr 10. Zachęcamy do skorzystania
z sakramentu pokuty i pojednania. Na wspólną modlitwę zapraszamy uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników szkół. W następną niedzielę (8 września) po Mszy św. o 10.30 będzie błogosławieństwo tornistrów. Przypominamy też, że obowiązkiem rodziców jest posyłanie dzieci i młodzież na katechezę w przedszkolu i szkole.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej, pierwsza próba po wakacjach będzie w sobotę (14 września) o 8.45.

6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz I piątek miesiąca – księża udadzą się do chorych w umówionych godzinach, o godz. 17.00 – Godzinki do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Jak już wcześniej zostało podawane, ponieważ w niedzielę (8 września) są Diecezjalne Dożynki w Krasnobrodzie, odpust w naszej Katedrze będzie w tym roku w sobotę (7 września). Sumie Odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. abp Józef Michalik – współpracownik św. Jana Pawła II i emerytowany arcybiskup Przemyśla. O godz.: 18.00 będzie Msza św. z okazji Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. z racji I soboty miesiąca – procesja różańcowa wokół Katedry. W niedzielę (8 września) podczas Mszy św. o 18.00 śpiewy będzie prowadził Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po Eucharystii będzie koncert chóru. Pamiętajmy, że istotą radości ze święta patronalnego Parafii jest możliwość zyskania odpustu, czyli darowania kary doczesnej za popełnione grzechy, za które wyrażono już żal i zostały odpuszczone w sakramencie pokuty i pojednania. Łaskę odpustu dla siebie lub dla zmarłych w czyśćcu cierpiących możemy zyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając w tym dniu Katedrę (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Już dziś serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

8. Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego z naszej Parafii będzie zbierać w dzień odpustu ofiary na prace remontowo-konserwatorskie przy Katedrze. Ofiarodawcy otrzymają upominki oraz będą częstowani ciastem i kawą.

9. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na prace związane z pracami remontowymi w Parafii.

10. Przy wejściach do Katedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer "Niedzieli". Podręczniki do katechezy można nabyć między innymi w sklepiku przy Katedrze, od poniedziałku do soboty.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: + Feliksa Drozda z ul. Podleśnej